PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyskonty i drogerie tracą na kradzieżach

  • dlahandlu.pl
  • 16 mar 2015 12:50

Z raportu o poziomie kradzieży w obiektach handlowych w latach 2013-2014 (The Global Retail Theft Barometr od Checkpoint Systems) wynika, że straty z tytułu kradzieży w sieciach handlowych w całej Europie wynoszą 40,09 mld dolarów. Polska sklasyfikowana została na 11 miejscu wśród 24 badanych krajów (w tym 16-stu europejskich).

REKLAMA

Globalny wynik 1,29 proc. poziomu strat w handlu (sprzedaż detaliczna) odpowiada wartości 128,51 mld USD.

Raport wskazuje, że najwyższe straty (globalnie) odnotowały wg. rodzajów sklepu dyskonty (2,65%), apteki i drogerie (2,17%) oraz sklepy z artykułami i wyposarzeniem dla biur (1,60%). Jako przyczynę tych strat wskazuje się m.in. łatwość w dalszej odsprzedaży skradzionego mienia.

Europie największym problemem okazują się: klienci sklepów odpowiadający za 39 proc. strat, błędy administracyjne - 25 proc., nieuczciwi pracownicy - 22 proc., nieprawidłowości u dostawców - 15 proc. W Polsce za 46,5 proc. kradzieży odpowiedzialni są klienci, 33,3 proc. - pracownicy, 14,4 proc. - dostawcy,a 5,2 proc. to błędy administracyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Bogdan Sitnicki 2015-03-17 18:38:32
    Jako przyczynę tych strat wskazuje się m.in. łatwość w dalszej odsprzedaży skradzionego mienia? NIE! Błędna hipoteza! Prawda okrutna brzmi: ŚWIADCZY TO O PANUJĄCEJ BIEDZIE!
    Remedium: "NAJLEPSZYM LEKARSTWEM NA ZŁODZIEJSTWO JEST DOBROBYT". Nie ja to mówię, to Pan Bóg przemawia przez moje usta. Uwierzcie Szanowni Panowie w białych kołnierzykach!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA