PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyskonty nie przerażają

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 wrz 2015 10:17

Dyskonty nie przerażają Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta

Galeria Malta to jedno z najbardziej zagrożonych przez dyskonty centrów handlowych w Polsce. W najbliższym otoczeniu funkcjonuje ich aż 28. - Obecność dyskontów w pobliżu galerii handlowej nie stanowi zagrożenia - komentuje Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

REKLAMA

- Rosnąca pozycja dyskontów w rynku najemców spożywczych z pewnością nie pozostaje bez znaczenia dla sklepów konwencjonalnych. Dla tych mieszczących się w samych galeriach handlowych nie stanowi jednak zagrożenia - tłumaczy Tomasz Wojsz.

Jak zaznacza dyrektor galerii, obiekty handlowe posiadają szereg różnorodnych funkcji. Operator spożywczy jest tylko jedną ze składowych centrum. - W połączeniu ze sklepami i usługami zupełnie innych branż zyskuje zdecydowaną przewagę - dodaje.

To właśnie operatorzy spożywczy mogą obawiać się silnej ekspansji dyskontów. Potwierdza to sytuacja rynkowa z ostatnich lat. Według Tomasza Wojsza najemcy są świadomi tej sytuacji. - Podpisując umowę najmu zawsze szczegółowo analizuje się otoczenie konkurencyjne. Z pewnością robią to również operatorzy spożywczy - tłumaczy.

- W Galerii Malta operatorem spożywczym jest supermarket „Piotr i Paweł”, którego oferta jest pozycjonowana wyżej niż popularnych dyskontów. Dlatego sąsiedztwo dyskontów nie wpływa negatywnie na jego powodzenie wśród naszych klientów - komentuje.

Nie oznacza to, że dyrekcja Galerii Malta bagatelizuje zagrożenie. - Na co dzień szczegółowo przyglądamy się wynikom odwiedzalności i sprzedaży naszych najemców. Nie zauważyliśmy żadnych niepokojących tendencji - mówi Tomasz Wojsz.

- Dyskonty z pewnością już dzisiaj są zagrożeniem dla konwencjonalnych sklepów spożywczych, ale działających w odrębnych lokalizacjach. Centrum handlowe zawsze zyska przewagę dzięki komplementarności swojej oferty - podsumowuje.

  • Calineczka 2015-11-23 17:03:11
    Nie widzę żadnego zagrożenia dla Malty. W styczniu statystyki udowodniły, że była najchętniej odwiedzanym centrum handlowym. Kiedy bym tam nie zaszła spotykam tłumu robiące zakupy.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA