PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dyskonty nie przerażają

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 wrz 2015 10:17

Dyskonty nie przerażają Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta

Galeria Malta to jedno z najbardziej zagrożonych przez dyskonty centrów handlowych w Polsce. W najbliższym otoczeniu funkcjonuje ich aż 28. - Obecność dyskontów w pobliżu galerii handlowej nie stanowi zagrożenia - komentuje Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta.

REKLAMA

- Rosnąca pozycja dyskontów w rynku najemców spożywczych z pewnością nie pozostaje bez znaczenia dla sklepów konwencjonalnych. Dla tych mieszczących się w samych galeriach handlowych nie stanowi jednak zagrożenia - tłumaczy Tomasz Wojsz.

Jak zaznacza dyrektor galerii, obiekty handlowe posiadają szereg różnorodnych funkcji. Operator spożywczy jest tylko jedną ze składowych centrum. - W połączeniu ze sklepami i usługami zupełnie innych branż zyskuje zdecydowaną przewagę - dodaje.

To właśnie operatorzy spożywczy mogą obawiać się silnej ekspansji dyskontów. Potwierdza to sytuacja rynkowa z ostatnich lat. Według Tomasza Wojsza najemcy są świadomi tej sytuacji. - Podpisując umowę najmu zawsze szczegółowo analizuje się otoczenie konkurencyjne. Z pewnością robią to również operatorzy spożywczy - tłumaczy.

- W Galerii Malta operatorem spożywczym jest supermarket „Piotr i Paweł”, którego oferta jest pozycjonowana wyżej niż popularnych dyskontów. Dlatego sąsiedztwo dyskontów nie wpływa negatywnie na jego powodzenie wśród naszych klientów - komentuje.

Nie oznacza to, że dyrekcja Galerii Malta bagatelizuje zagrożenie. - Na co dzień szczegółowo przyglądamy się wynikom odwiedzalności i sprzedaży naszych najemców. Nie zauważyliśmy żadnych niepokojących tendencji - mówi Tomasz Wojsz.

- Dyskonty z pewnością już dzisiaj są zagrożeniem dla konwencjonalnych sklepów spożywczych, ale działających w odrębnych lokalizacjach. Centrum handlowe zawsze zyska przewagę dzięki komplementarności swojej oferty - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Calineczka 2015-11-23 17:03:11
    Nie widzę żadnego zagrożenia dla Malty. W styczniu statystyki udowodniły, że była najchętniej odwiedzanym centrum handlowym. Kiedy bym tam nie zaszła spotykam tłumu robiące zakupy.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA