PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dzień dziecka w centrach handlowych, czyli top lista galerii przyjaznych najmłodszym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 cze 2016 07:25

Dzień dziecka w centrach handlowych, czyli top lista galerii przyjaznych najmłodszym Manufaktura

Polska Rada Centrów Handlowych wraz z firmą Colliers International oraz IQS zbadały wybrane centra handlowe w ośmiu największych ośrodkach miejskich Polski, pod kątem ich przyjazności dla rodzin z dziećmi.

REKLAMA

Badanie objęło 62 obiekty o łącznej powierzchni najmu blisko 3,2 mln mkw. Analizie poddano obiekty handlowe o wielkości ponad 20 tys. mkw., posiadające minimum 60 lokali, wyłączając te znajdujące się w rozbudowie lub gruntownej modernizacji. Badanie składało się z dwóch elementów – inspekcji dokonanej przez ekspertów Colliers i PRCH oraz anonimowych ankiet przeprowadzonych przez IQS wśród posiadających dzieci mieszkańców wybranych ośrodków miejskich. Wyniki badań zostały opublikowane w raporcie „Centra handlowe przyjazne dzieciom”, którego premiera miała miejsce 1 czerwca podczas międzynarodowych Targów ReDI w Warszawie.

Inspekcja ekspertów objęła charakterystykę ogólną obiektu, ofertę handlowo-usługowo-rozrywkową oraz udogodnienia dla rodzin z dziećmi. Za pomocą ankiety internetowej zbadano natomiast opinie rodziców na temat centrów handlowych przyjaznych rodzinom.

— Właściciele i zarządcy centrów handlowych stale pracują nad tym aby ich obiekty były atrakcyjne dla klientów i nadążały za ich oczekiwaniami i potrzebami. Centra handlowe już dawno przestały być miejscem gdzie robimy tylko zakupy, ponieważ spędzamy w nich coraz więcej czasu. Nie dziwi zatem fakt, że galerie zmieniają się i starają zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla wszystkich swoich klientów. Szczególną i zarazem chyba najbardziej wymagającą grupą są rodziny z dziećmi. Specjalne pokoje do karmienia i przewijania, strefy zabaw, animacje dla dzieci stają się powoli standardem na rynku, co cieszy, choć jak pokazują nasze badania w opinii rodziców jest jeszcze kilka elementów, które należy poprawić — mówi Radosław Knap, dyrektor generalny, Polska Rada Centrów Handlowych.

— Ogólna ocena odwiedzonych centrów handlowych pod kątem ich przyjazności rodzinom z dziećmi jest pozytywna. Właściciele i zarządcy obiektów myślą o swoich najmłodszych klientach i starają się wprowadzać rozwiązania wychodzące naprzeciw potrzebom dzieci. Wśród rozwiązań są zarówno inwestycje kapitałochłonne, jak i te możliwe do przeprowadzenia praktycznie bez ponoszenia nakładów finansowych, dzięki pozyskaniu współpracy innych firm i instytucji. Niezależnie jednak, czy jest to duża czy mała inwestycja, zawsze warto dobrze przemyśleć wdrażanie danego rozwiązania i dopasować je do realnych potrzeb lokalnej społeczności — mówi Katarzyna Michnikowska, starszy analityk, Dział Doradztwa i Badań Rynku Colliers International.

  • marta 2016-06-01 09:03:18
    To jakaś kpina. Galeria Bałtycka w Gdańsku nie oferuje NIC dzieciom. Jedynym miejscem jest Riviera - są osobne pokoje dla matek, killka placów zabaw i duży Funpark


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA