PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Dziś konferencja Property Forum Poznań

  • Autor: Propertynews.pl
  • 19 lut 2013 07:02

Dziś konferencja Property Forum Poznań

Podaż i popyt na rynku nieruchomości komercyjnych w Poznaniu i całym województwie wielkopolskim, największe inwestycje w regionie, perspektywy rozwoju tej branży, a także atuty inwestycyjne tej części naszego kraju to tylko część tematów, o których będą dyskutować prelegenci i uczestnicy konferencji Property Forum Poznań, która jest zaplanowana na 19 lutego w Poznaniu.

REKLAMA

Property Forum Poznań to czwarte z kolei regionalne spotkanie branży nieruchomości komercyjnych organizowane przez Grupę PTWP SA, wydawcę portalu Propertynews.pl.

Konferencję rozpocznie wystąpienie Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego. Następnie uczestnicy spotkania zapoznają się z ofertą inwestycyjną Poznania, którą przedstawi Krzysztof Jończyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, Urząd Miasta Poznań.

W sesji inauguracyjnej Property Forum Poznań prelegenci będą dyskutować o atutach inwestycyjnych Wielkopolski i aglomeracji poznańskiej, zmianach gospodarczych w tym województwie i miastach regionu oraz ich wpływie na atrakcyjność inwestycyjną.

Prelegenci panelu inauguracyjnego odpowiedzą również na pytania: w jakim punkcie znajduje się rynek nieruchomości komercyjnych w województwie wielkopolskim w porównaniu do innych regionów kraju oraz przedstawią największe realizowane i planowane inwestycje w tej branży w regionie.

Sesji inauguracyjnej będzie towarzyszyć rozdanie nagród Prime Property Prize Wielkopolska 2013 dla najlepszych lokalnych obiektów i projektów komercyjnych. Statuetki zostaną przyznane w sześciu kategoriach: Centrum handlowe, Biura, Hotele, Obiekty Logistyczno-Magazynowe, Deweloper oraz Inwestycja Komercyjna.

Kolejne sesje dyskusyjne będą dotyczyć sytuacji w poszczególnych sektorach rynku nieruchomości komercyjnych.
Prelegenci przedstawią sytuację w branży centrów handlowych w regionie - obecną i planowaną podaż powierzchni handlowej, poziom nasycenia rynku i siłę nabywczą mieszkańców województwa.

Sesja rynek hotelarski będzie dotyczyć m.in. koniunktury na rynku kongresowo-wystawienniczym, która jest lokomotywą rozwoju hotelarstwa i turystyki w regionie. Zostaną również omówione największe inwestycje z tej branży.

W części konferencji na temat rynku biurowego pt. „Biura do zadań specjalnych" prelegenci zajmą się analizą tego sektora. Przedstawią m.in. zagrożenia i wyzwania związane z profilem najemców poznańskich biurowców, a także omówią rolę i skuteczność władz samorządowych w przyciąganiu nowych inwestorów.

Dogodne położenie i szeroki rynek zbytu - czy to wystarczy do utrzymania wysokiej pozycji na logistycznej mapie kraju? Na takie pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy dyskusji poświęconej rynkowi powierzchni magazynowo-logistycznej w woj. wielkopolskim.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA