PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

E-commerce podwaja obroty w spółce Redan

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 cze 2012 12:10

Sprzedaż on-line odgrywa coraz większą rolę w działalności Grupy Redan. - E-commerce praktycznie podwaja obroty od początku roku, a tempo rozwoju jeszcze się zwiększy po wprowadzeniu nowej wersji oprogramowania, uruchomieniu sklepu www w Rosji oraz zwiększeniu wydajności magazynu na Ukrainie - zapowiada Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

REKLAMA

Za pierwsze pięć miesięcy tego roku udział sprzedaży internetowej oraz zagranicznej w łącznych obrotach części modowej Grupy Redan wyniósł 30 proc., a w samym maju - przekroczył 35 proc.

- Nie osiągamy dziś sukcesów w sprzedaży w sklepach tradycyjnych w Polsce - powiedział Kruszyński. - Prowadzimy projekty, których celem jest z jednej strony wzrost obrotów, a z drugiej - eliminacja sklepów nierokujących uzyskania rentowności.

Podstawowym źródłem wzrostu sprzedaży sieci TextilMarket jest rozwój sieci sklepów. W porównaniu do końca maja 2011 roku powierzchnia sklepów zwiększyła się o 24 proc. - Dynamika wzrostu obrotów jest nadal niższa niż przyrostu powierzchni sklepów, ale różnica pomiędzy nimi stopniowo się zmniejsza. Nowe sklepy sprzedają coraz lepiej - powiedział Bogusz Kruszyński. - Tendencja ta, wraz z programami oszczędności kosztów i rosnącą marżą handlową, będą prowadzić do powrotu do wysokiej rentowności sieci sklepów.

Poziom sprzedaży sieci TextilMarket w maju wyniósł 19,6 mln zł, natomiast w ujęciu narastającym za 5 miesięcy br. zwiększył się o 18 proc. i wyniósł 83,3 mln zł. Wartość szacunkowej marży handlowej w tym okresie wyniosła ponad 39 proc., co oznacza blisko 1 p.p. więcej niż w porównywalnym okresie roku ubiegłego.

W maju w segmencie modowym sprzedaż wyniosła 16,7 mln zł. Wartość sprzedaży po 5 miesiącach wyniosła 77,6 mln zł, co oznacza wzrost o 9 proc. Szacunkowa wartość marży handlowej w maju 2012 roku wynosiła 54 proc., co oznacza poziom niższy od roku ubiegłego o ok. 6 p.p., zaś po 5 miesiącach 52 proc., czyli o blisko 2 p.p. mniej niż w 2011 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA