PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

E-commerce to wyzwanie i szansa dla centrów handlowych - wywiad z Ewą Teodorczyk, Inter Ikea

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 wrz 2013 10:00

E-commerce to wyzwanie i szansa dla centrów handlowych - wywiad z Ewą Teodorczyk, Inter Ikea

Rosnąca popularność e-commerce oznacza poważne zmiany dla właścicieli i zarządców centrów handlowych. Według Ewy Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland, niezbędne jest dostosowanie się do nowych realiów poprzez wzrost znaczenia powierzchni rozrywkowej i gastronomicznej. - Warto skutecznie wykorzystać przewagę centrum handlowego, gdzie w przeciwieństwie do e-sklepu, produkt może być przez klienta dotknięty, wypróbowany, czy przymierzony - mówi w rozmowie z Propertynews.pl.

REKLAMA

Dlaczego Inter Ikea zdecydowała się na rozbudowę parków handlowych Franowo i Bielany?

Stale rosnące oczekiwania klientów i najemców stawiają przed deweloperami oraz właścicielami nieruchomości komercyjnych coraz większe wyzwania. Aby zapewnić klientom dostęp do atrakcyjnej i różnorodnej oferty, a najemcom optymalne warunki do prowadzenia działalności, często niezbędne jest przeprowadzenie zmian. Mogą one polegać na modyfikacji profilu istniejącego obiektu handlowego, czasem natomiast konieczna jest rozbudowa mająca na celu zwiększenie powierzchni najmu, uproszczenie komunikacji, odmłodzenie i unowocześnienie centrum handlowego. Ta druga opcja dotyczy zwłaszcza tych nieruchomości komercyjnych, które nadal mają duży potencjał rozwojowy, lecz ich atrakcyjność w obecnym formacie może być zagrożona z uwagi na ograniczoną ofertę.

Park Handlowy Franowo w Poznaniu oraz Park Handlowy Bielany we Wrocławiu dla zachowania konkurencyjności na lokalnym rynku wymagały odświeżenia i zwiększenia powierzchni handlowej. W wyniku rozbudowy Park Handlowy Bielany prawie podwoi swoją powierzchnię najmu do 145 tys. mkw. i będzie największym obiektem handlowym w Polsce, zaś Park Handlowy Franowo zyska nowy pasaż handlowy o powierzchni 14 tys. mkw. - jego oficjalne otwarcie odbędzie się 25 września. Już teraz możemy stwierdzić, że realizowane rozbudowy pozwalają nam skutecznie pozyskiwać nowych najemców do naszych centrów handlowych, zwiększając tym samym ich atrakcyjność dla klientów.

Rozbudowa istniejącego centrum handlowego to szereg wyzwań i trudności...

Rozbudowa centrum handlowego wiąże się z wyzwaniami trojakiego rodzaju. Po pierwsze, rozpoczęcie każdych prac budowlanych poprzedza czasochłonny i wymagający szczególnej dokładności proces przygotowywania właściwej dokumentacji. Po drugie, niezwykle istotne przy rozbudowie jest takie zaplanowanie i przygotowanie inwestycji, żeby najemcom prowadzącym działalność w centrum handlowym i ich klientom zapewnić w tym okresie maksymalne bezpieczeństwo i możliwie największy komfort. I wreszcie trzecia kwestia, kluczowa dla sukcesu rozbudowy, to właściwa komercjalizacja nowej powierzchni centrum, oparta o przemyślany dobór najemców. Ważne, by do komercjalizacji podchodzić w sposób świadomy, poparty badaniami rynku i zgodny z oczekiwaniami klientów.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA