PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

E-commerce woli nowe

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lip 2016 17:24

E-commerce woli nowe InPost w CH Turawa Park

Paczkomaty InPost są drugą pod względem popularności formą odbioru zakupów online, przegoniły dostawy pocztą i celują w dostawy kurierem, które nadal są na pierwszym miejscu - wynika z najnowszego raportu "E-commerce w Polsce w 2016 r".

REKLAMA

Paczkomaty są szczególnie popularne wśród osób młodych (66 proc. ich użytkowników jest w wieku 25-34 lata) i posiadających wykształcenie średnie lub wyższe (46 proc.). Raport został przygotowany przez firmę Gemius dla e-Commerce Polska, Izby Gospodarki Elektronicznej.

To kolejna edycja raportu, który opisuje m.in. znajomość e-sklepów z różnych branż przez klientów, zachowania klientów podczas wyboru i kupowania produktów, źródła informacji wspierających zakupy, trendy w przenikaniu się commerce’owych światów online i offline.

- Powodów wzrostu popularności Paczkomatów jest kilka, a wszystkie są organicznie związane z korzyściami, które oferują w stosunku do innych sposobów odbioru (kurierów lub zwykłych przesyłek pocztowych). Korzystając z Paczkomatu nie trzeba stać w kolejce na poczcie, ani czekać w domu na kuriera. W badaniu padło pytanie o motywy robienia zakupów przez internet: na pierwszych trzech miejscach klienci wymienili dostępność urządzenia przez całą dobę, brak konieczności podróży do sklepu i ceny atrakcyjniejsze niż w sklepach tradycyjnych. Paczkomaty są również dostępne przez całą dobę, a dotarcie do nich jest często krótsze niż dojazd do sklepu. To efekt zrealizowanych przez nas analiz lokalizacji oraz możliwości zgłaszania nowych, dogodnych lokalizacji Paczkomatów przez samych klientów – Rafał Brzoska, założyciel i prezes zarządu Grupy Integer.pl.

- Oczywiście chcielibyśmy by Paczkomaty stały się numerem jeden, jeśli chodzi o sposób odbioru przesyłek e-commerce, ale patrzymy na rynek realnie. Choć w Polsce posiadamy rozległą sieć punktów, to wciąż jest miejsce na jej rozbudowę i nadal kierowane są do nas zapytanie z różnych miejscowości w Polsce kiedy wreszcie Paczkomat trafi właśnie do nich.Dlatego tylko w tym roku i tylko w Polsce zwiększymy naszą sieć Paczkomatów do 2600 maszyn - podkreśla Rafał Brzoska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA