PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eastbridge i Penta współkontrolują NFI Empik Media & Fashion

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 maj 2012 10:07

Prywatny fundusz inwestycyjny Eastbridge, który posiadał dotąd 60 proc. akcji spółki NFI Empik Media & Fashion oraz grupa inwestycyjna Penta Investments poinformowały, iż przekroczyły 75 proc. łącznej liczby głosów w spółce EM&F.

REKLAMA

"Stało się to w wyniku nabycia akcji spółki w ogłoszonym w dniu 13 marca 2012 r. przez Eastbridge oraz Penta wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji EM&F, którego rozliczenie nastąpiło w dniu 15 maja 2012 r. oraz zawarcia umów dotyczących nabycia akcji w transakcjach prywatnych po zakończeniu wezwania" - czytamy w komunikacie.

Aktualnie Eastbridge i Penta posiadają łącznie 77.598.834 akcji EM&F (74,58 proc. kapitału zakładowego), które wraz z dodatkowymi głosami wynikającymi z udzielonych Penta pełnomocnictw przez podmioty trzecie, dają im łącznie 75,2 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów w spółce.

Dodatkowo Eastbridge i Penta zawarły umowy, w wyniku wykonania których Eastbridge i Penta nabędą dodatkowe 1.641.809 akcji spółki, stanowiące około 1,5 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w EM&F.

"Zgodnie z porozumieniem wiążącym Eastbridge i Penta, po rozliczeniu wezwania, tj. w dniu 16 maja 2012 r., Eastbridge sprzedał na rzecz Xandora Holdings Limtied po cenie nie wyższej niż w wezwaniu, 19,55 proc. akcji EM&F, w wyniku czego Eastbridge wraz z podmiotami zależnymi, posiada aktualnie 41,07 proc. akcji EM&F, a Penta wraz z podmiotami zależnymi - 33,52 proc. akcji spółki, przy czym Eastbridge nadal będzie sprawował kontrolę operacyjną nad spółką, natomiast wszystkie strategiczne decyzje partnerzy podejmować będą wspólnie" - czytamy dalej.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, Eastbridge i Penta będą wspólnie sprawować kontrolę nad spółką, w tym zobowiązały się: głosować za przyjęciem zmian do statutu spółki podczas Walnego Zgromadzenia zwołanego przez zarząd na 15 czerwca 2012 r., dokonać ustalonych wcześniej zmian w składzie rady nadzorczej spółki, a także współpracować w zakresie ustalania i realizacji budżetów oraz planów strategicznych dla spółki.

W skład rady nadzorczej EM&F wchodzą obecnie: Maciej Dyjas - prezes Rady Nadzorczej, Maciej Drozd, Marek Modecki oraz reprezentujący Penta: Jozef Janov, Filip Szubert i Radim Haluza.

"Eastbridge i Penta zgodnie deklarują, że popierają strategię realizowaną przez zarząd EM&F. Eastbridge i Penta są gotowe kierować EM&F jako spółką publiczną, jednak nadal uważają, że formuła spółki prywatnej ułatwiłaby prowadzenie intensywnej restrukturyzacji oraz spółka nie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych może być zarządzana w bardziej elastyczny sposób niż spółka publiczna. Kwestie ewentualnego wycofania EM&F z obrotu giełdowego będą w przyszłości uzgadniane w porozumieniu z akcjonariuszami mniejszościowymi".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA