PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eastbridge i Penta współkontrolują NFI Empik Media & Fashion

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 maj 2012 10:07

Prywatny fundusz inwestycyjny Eastbridge, który posiadał dotąd 60 proc. akcji spółki NFI Empik Media & Fashion oraz grupa inwestycyjna Penta Investments poinformowały, iż przekroczyły 75 proc. łącznej liczby głosów w spółce EM&F.

REKLAMA

"Stało się to w wyniku nabycia akcji spółki w ogłoszonym w dniu 13 marca 2012 r. przez Eastbridge oraz Penta wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji EM&F, którego rozliczenie nastąpiło w dniu 15 maja 2012 r. oraz zawarcia umów dotyczących nabycia akcji w transakcjach prywatnych po zakończeniu wezwania" - czytamy w komunikacie.

Aktualnie Eastbridge i Penta posiadają łącznie 77.598.834 akcji EM&F (74,58 proc. kapitału zakładowego), które wraz z dodatkowymi głosami wynikającymi z udzielonych Penta pełnomocnictw przez podmioty trzecie, dają im łącznie 75,2 proc. głosów w ogólnej liczbie głosów w spółce.

Dodatkowo Eastbridge i Penta zawarły umowy, w wyniku wykonania których Eastbridge i Penta nabędą dodatkowe 1.641.809 akcji spółki, stanowiące około 1,5 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w EM&F.

"Zgodnie z porozumieniem wiążącym Eastbridge i Penta, po rozliczeniu wezwania, tj. w dniu 16 maja 2012 r., Eastbridge sprzedał na rzecz Xandora Holdings Limtied po cenie nie wyższej niż w wezwaniu, 19,55 proc. akcji EM&F, w wyniku czego Eastbridge wraz z podmiotami zależnymi, posiada aktualnie 41,07 proc. akcji EM&F, a Penta wraz z podmiotami zależnymi - 33,52 proc. akcji spółki, przy czym Eastbridge nadal będzie sprawował kontrolę operacyjną nad spółką, natomiast wszystkie strategiczne decyzje partnerzy podejmować będą wspólnie" - czytamy dalej.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, Eastbridge i Penta będą wspólnie sprawować kontrolę nad spółką, w tym zobowiązały się: głosować za przyjęciem zmian do statutu spółki podczas Walnego Zgromadzenia zwołanego przez zarząd na 15 czerwca 2012 r., dokonać ustalonych wcześniej zmian w składzie rady nadzorczej spółki, a także współpracować w zakresie ustalania i realizacji budżetów oraz planów strategicznych dla spółki.

W skład rady nadzorczej EM&F wchodzą obecnie: Maciej Dyjas - prezes Rady Nadzorczej, Maciej Drozd, Marek Modecki oraz reprezentujący Penta: Jozef Janov, Filip Szubert i Radim Haluza.

"Eastbridge i Penta zgodnie deklarują, że popierają strategię realizowaną przez zarząd EM&F. Eastbridge i Penta są gotowe kierować EM&F jako spółką publiczną, jednak nadal uważają, że formuła spółki prywatnej ułatwiłaby prowadzenie intensywnej restrukturyzacji oraz spółka nie notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych może być zarządzana w bardziej elastyczny sposób niż spółka publiczna. Kwestie ewentualnego wycofania EM&F z obrotu giełdowego będą w przyszłości uzgadniane w porozumieniu z akcjonariuszami mniejszościowymi".

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA