PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

ECE: W perspektywie kolejnych pięciu lat możemy oddać do użytku trzy obiekty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sie 2011 09:27

ECE: W perspektywie kolejnych pięciu lat możemy oddać do użytku trzy obiekty

Spółka ECE ma w portfolio pięć galerii handlowych w Polsce. We wrześniu otworzy kolejną - Kaskadę w Szczecinie. Szefowie firmy podkreślają, że nasz kraj to kluczowy dla niej rynek. - Ostrożnie oceniając przyszłość szacuję, że w perspektywie kolejnych pięciu lat możemy oddać do użytku kolejne trzy obiekty - zdradza serwisowi Propertynews.pl Leszek Sikora, Head of Development, ECE Projektmanagement Polska. Na ten cel ECE przeznaczy nawet kilkaset milionów euro.

REKLAMA

Na pytanie o szacunkową wartość inwestycji ECE w Polsce w perspektywie pięciu lat, Leszek Sikora odpowiada: - Zasadniczo nie widzimy ograniczenia w możliwości finansowania dobrych projektów i to właśnie ich dostępność będzie limitowała wielkość środków, które jesteśmy w stanie zaangażować w Polsce. Z pewnością mówimy o kilkuset milionach euro.

- Polska jest bez wątpienia nadal atrakcyjnym rynkiem dla deweloperów nieruchomości handlowych. Stosunkowo duże nasycenie wiodących miast taką powierzchnią w relacji do siły nabywczej klientów sprawia jednak, że każda nowa inwestycja musi być dokładnie przeanalizowana i dopasowana do możliwości i oczekiwań lokalnego rynku - podkreśla Leszek Sikora.

I dodaje, że na znaczeniu będą przybierać projekty modernizacji i rozbudowy istniejących obiektów, które, zlokalizowane często w bardzo atrakcyjnych miejscach, odbiegają funkcjonalnością od dzisiejszych oczekiwań.

Spółka ECE Projektmanagement Polska zarządza pięcioma galeriami handlowymi. Obiekty te znajdują się we Wrocławiu, w Łodzi, Krakowie i dwiema w Gdańsku. Na wrzesień zaplanowano otwarcie Galerii Kaskada w Szczecinie.

Obecnie firma rusza z remontem pierwszej galerii handlowej, którą wybudowała w naszym kraju - Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Działający od 10 lat obiekt będzie mógł pochwalić się m.in. powiększoną strefą gastronomiczną i nowymi markami odzieżowymi.

ECE ma też warunki rozbudowy dla Galerii Łódzkiej. Dzięki tej inwestycji liczba najemców obiektu ma powiększyć się z obecnych 160 do 260.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA