PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo Investment: Nowy plan uniemożliwia realizację naszego projektu w Krakowie

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 sty 2014 13:17

Echo Investment: Nowy plan uniemożliwia realizację naszego projektu w Krakowie

Jedyną pozytywną zmianą jest możliwość rozbiórki budynku byłego hotelu Cracovia. Niestety nadal nie zostały uwzględnione nasze postulaty dotyczące wprowadzenia w tym miejscu funkcji handlowych o powierzchni większej niż 2 tys. mkw. - mówi Krzysztof Giemza, dyrektor działu centrów handlowych, Echo Investment SA.

REKLAMA

Przypomnijmy, że władze Krakowa przygotowały i przedstawiły nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla krakowskich Błoń, na terenie których zlokalizowany jest dawny hotel Cracovia. Jednocześnie miejski konserwator zabytków dopuścił pod pewnymi warunkami wyburzenie obiektu. Zdaniem spółki Echo Investment, która jest właścicielem obiektu, wprowadzone zmiany wciąż uniemożliwiają realizację planowanej inwestycji. 

- Zapis mówiący, że w miejscu hotelu Cracovia nie może powstać wielofunkcyjny obiekt zawierający m.in. większe powierzchnie handlowe, niestety uniemożliwi realizację naszego projektu i spowoduje, że tak prestiżowa miejsce w centrum Krakowa pozostanie niezagospodarowane przez kolejne lata - przekonuje Krzysztof Giemza.

Przedstawiciel kieleckiego dewelopera dodaje, że zmiana w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego umożliwia tylko i wyłącznie wyburzenie budynku. - Obecnie rozmawiamy na temat samego zagospodarowania nieruchomości. Jako inwestor pragniemy nie tylko stworzyć w tym miejscu powierzchnie komercyjne, ale także przekazać Krakowowi dobrze przygotowaną przestrzeń publiczną. Dlatego też jednym z elementów naszej koncepcji jest muzeum - informuje.

Kolejne spotkanie Echo Investment z przedstawicielami władz miasta odbędzie się 30. stycznia. - Wtedy też będziemy rozmawiali nad naszym projektem. Jeśli chodzi o możliwy finał tej sprawy - jestem dobrej myśli. Uważam, że miastu powinno zależeć na tym, by tworzyć w swoim obrębie dobrze przygotowaną i wykorzystaną przestrzeń. My, jako inwestor z wielkim doświadczeniem w podobnych projektach będziemy w stanie taki projekt zrealizować. Wszystko zależy jednak od otwartości przedstawicieli miasta co do naszych koncepcji - podsumowuje Krzysztof Giemza.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • krakmaster 2014-01-31 13:37:10
    a skończy się zapewne jak z Galerią Krakowską, więc wolę, żeby Cracovia już stała tak jak stoi. Zmieknie im rura to może sie dostosują...

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA