PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo Investment: prace nad projektem Cracovii trwają

 • Autor: Propertynews.pl
 • 28 mar 2014 12:27

Echo Investment: prace nad projektem Cracovii trwają

Firma Echo Investment wciąż pracuje nad przygotowaniem projektu Nowej Cracovii. Jak napisał w oświadczeniu Krzysztof Giemza, prokurent spółki, obecnie trwają wstępne ustalenia dotyczące realizacji inwestycji pod kierunkiem biura architektonicznego DDJM.

REKLAMA

- Dotychczas zostały poczynione wstępne ustalenia dotyczące możliwości realizacji wielofunkcyjnego obiektu o charakterze rekreacyjno-rozrywkowo-usługowo-handlowym w kształcie opracowanym w ostatnich miesiącach przez biuro architektoniczne DDJM pod kierownictwem architekta Marka Dunikowskiego. Koncepcja ta zyskała poparcie Prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego - napisał Krzysztof Giemza.

Jak zaznacza prokurent spółki Echo Investment, projekt poparł m.in. główny architekt miasta czy przewodniczący krakowskiej Izby Architektów

- Zwracamy uwagę, że budynek byłego hotelu jest naszą własnością. Uważamy, że dyskusja na temat przyszłości tego miejsca nie może się toczyć bez udziału właściciela. Dlatego wypowiedzi osób i organizacji sprzeciwiających się inwestycji bez uwzględnienia naszego stanowiska nie są poszukiwaniem konstruktywnego rozwiązania problemu, a jedynie próbą zwrócenia na siebie uwagi opinii publicznej - dodał Giemza.

Zgodnie ze słowami prokurenta Echo Investment, kolejnym etapem po zatwierdzeniu projektu jest zapewnienie odpowiednich zapisów w obecnie zmienianym studia zagospodarowania przestrzennego okolic inwestycji. 

 • por 2014-04-09 15:59:00
  Ci "anty-krzykacze", przeciwni wyburzeniu ruiny po Cracovii, są powiązani oczywiście z Galerią Krakowską - ale to wszyscy myślący już wiedzą)
 • na_stawach 2014-03-31 20:08:19
  Echo zamiast budować kolejny niepotrzebny kloc handlowy (a już wystarczająco zarżnięto ulice handlowe w Krakowie) niech lepiej ze swoimi poronionymi pomysłami niech się schowa. Nie chcemy kolejnej galerii krakowskiej, nie chcemy kolejnego grzmota handlowego, nie chcemy dewastacji przestrzeni publicznej i to przy samych błoniach. Kropka.
 • Tom 2014-03-30 22:44:28
  To jest szczyt jakie w miescie Krakow maja podejscie do nowych inwestycji... Ten hotel pomnik poprzeniej epoki powinien juz dawno byc zburzony!!


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA