PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo Investment: Przychody z centrów sięgnęły 131,38 mln zł. Kilkanaście nowych inwestycji w przygotowaniu

  • Autor: Echo Investment/Propertynews.pl
  • 04 maj 2011 13:03

Echo Investment: Przychody z centrów sięgnęły 131,38 mln zł. Kilkanaście nowych inwestycji w przygotowaniu

131,38 mln zł wyniosły w 2010 roku przychody spółki Echo Investment SA z segmentu centrów handlowych - podała firma w raporcie. W 2009 roku było to 55 mln zł. W sumie przychody ze wszystkich sektorów, w jakich operuje firma, sięgnęły 371,57 mln zł (329,87 mln zł w 2009 roku).

REKLAMA

Obecnie w ramach grupy działa 11 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 200 tys. mkw. Kilka z nich jest w rozbudowie lub przygotowania do rozbudowy już się rozpoczęły.

I tak trwa rozbudowa centrum handlowo-rozrywkowego Galeria Echo w Kielcach, obejmująca budowę centrum o powierzchni najmu ponad 70 tys. mkw. Generalnym wykonawcą projektu jest Eiffage Budownictwo Mitex SA. Nowa galeria zostanie otwarta w III kwartale 2011 roku.

Z kolei Pasaż Grunwaldzki to centrum handlowo-rozrywkowe zlokalizowane przy Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Obecnie na powierzchni ok. 48,7 tys. znajduje się blisko 200 sklepów i punktów usługowych. Po zakończeniu inwestycji centrum będzie miało około 65 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej. W części handlowej znajdzie się blisko 50 nowych sklepów. Rozbudowane centrum zostanie oddane do użytkowania w 2012 roku.

W Bełchatowie przy ul. Kolejowej planowana jest zaś rozbudowa działającego centrum handlowego Echo. Istniejący obiekt zostanie zmodernizowany, a na sąsiedniej działce powstanie nowy budynek z powierzchnią komercyjną. Po zakończeniu rozbudowy centrum będzie funkcjonowało pod nazwą Galeria Olimpia i będzie miało ok. 31 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 2012 rok - podała spółka w raporcie.

W przygotowaniu bądź realizacji są kolejne projekty handlowe.

Jak wynika z raportu, kolejny projekt to inwestycja w Kaliszu - centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Amber. Grupa planuje tu realizację regionalnego centrum. Obiekt powstanie przy ul. Górnośląskiej i Trasie Bursztynowej. Powierzchnia wynajmowana to ok. 30 tys. mkw. Zakończenie realizacji planowane jest na pierwsze półrocze 2013 roku.

Z kolei na nieruchomości o powierzchni ponad 54 tys. mkw., zakupionej w 2010 roku w Katowicach przy ul. Kościuszki, planowana jest realizacja centrum handlowego o powierzchni wynajmowanej około 50 tys. mkw. Obecnie trwa proces uchwalania Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru, na którym znajduje się nieruchomość.

W Koszalinie przy ul. Krakusa i Wandy planowana jest zaś realizacja centrum handlowo-rozrywkowego o powierzchni przeznaczonej na wynajem wynoszącej ok. 35 tys. mkw. Zakończenie realizacji planowane jest na 2013 rok.

W planach inwestycyjnych znajduje się również realizacja centrum handlowo-rozrywkowego na Górkach Czechowskich w Lublinie. Zarząd spółki zmierza do ustalenia z Gminą Lublin szczegółów dotyczących planowanej inwestycji.

Jak podała firma w raporcie, uzupełnieniem portfela powierzchni handlowych spółki jest planowana realizacja centrum handlowego Galeria Veneda w Łomży. Obiekt zostanie wybudowany u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego. Galeria będzie dysponowała ok. 15 tys. mkw. powierzchni handlowej. Parking zaoferuje ponad 600 miejsc postojowych. Zakończenie realizacji Galerii Veneda zaplanowane jest na 2012 rok.

Tymczasem na posiadanej nieruchomości znajdującej się w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej spółka planuje realizację nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis, oferującego ok. 50 tys. mkw. powierzchni na wynajem. Projekt jest na etapie ustalenia koncepcji architektonicznej. Zakończenie planowane jest na 2014 rok.

Na działce znajdującej się w Słupsku przy ul. Grottgera planowana jest realizacja centrum handlowo-rozrywkowego Arena. Obiekt będzie oferował około 33 tys. mkw. powierzchni wynajmowanej zrealizowanej w dwóch etapach. Grupa Kapitałowa uzyskała pozwolenie na budowę powyższego obiektu. Realizacja rozpocznie się po uzyskaniu finansowania.

Następny projekt to Outlet Park. Powstanie on na miejscu działającego obiektu przy ul. A. Struga w Szczecinie. Powierzchnia wynajmowana realizowanego etapowo outletu wyniesie łącznie ok. 23 tys. mkw. Obecnie trwają procedury administracyjne związane z uzyskaniem wymaganych pozwoleń. Start realizacji inwestycji zaplanowano na pierwszą połowę 2011 roku - informuje spółka.

Grupa Kapitałowa Echo planuje także rozbudowę innych posiadanych centrów. Projekty te są na etapie pozyskiwania dodatkowych gruntów oraz decyzji administracyjnych. - Działania podmiotów z Grupy Kapitałowej będą w przyszłości skoncentrowane na realizacji nowych projektów, również w mniejszych miastach Polski oraz zwiększaniu portfela powierzchni komercyjnych przeznaczonych na wynajem, w tym rozbudowy projektów już istniejących- napisano w raporcie.
  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA