PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo Investment wyemitowało obligacje na 200 mln złotych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sty 2013 18:12

Spółka Echo Investment 31 stycznia 2013 r. wyemitowała obligacje kuponowe na łączną kwotę 200 mln PLN.

REKLAMA

Emisja obligacji odbyła się w ramach podpisanego z BRE Bank S.A. Programu Emisji Obligacji z dnia 1 września 2011 r. Wartość nominalna oraz cena emisyjna jednej obligacji wynosi 10 tys. PLN. Obligacje zostały wyemitowane na okres kończący się w dacie 28 kwietnia 2017 roku.

Oprocentowanie obligacji ustalone zostało w oparciu o zmienną stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę dla inwestorów. Odsetki wypłacone będą w okresach półrocznych. Wykup obligacji w dniu wykupu nastąpi po wartości nominalnej obligacji. Wyemitowane obligacje nie są zabezpieczone.

Środki pieniężne pozyskane z emisji ww. obligacji całkowicie zabezpieczają potrzeby pożyczkowe spółki związane z obsługą w bieżącym roku dotychczas wyemitowanych obligacji, które były wykorzystane w realizowanych procesach inwestycyjnych na rynku nieruchomości zgodnie z prowadzoną strategią Grupy Kapitałowej Echo Investment. Termin ich zapadalności przypada na bieżący rok obrotowy.

- To kolejna udana emisja obligacji w ramach programu prowadzonego przez naszego agenta - BRE Bank SA. Na rynku papierów dłużnych jesteśmy obecni od 2004 roku. Cieszymy się z pozytywnego odbioru naszej spółki i jej strategii przez inwestorów rynkowych, co potwierdzają uzyskane parametry emisji i nadsubskrypcja, która wyniosła 35 proc - mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA