PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Echo zrobiło duży krok w kierunku realizacji pierwszego zagranicznego projektu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 17 wrz 2012 17:44

Echo zrobiło duży krok w kierunku realizacji pierwszego zagranicznego projektu

Zakończyła się akwizycja gruntów pod centrum handlowo-rozrywkowe Korona w rumuńskim mieście Brasov. Spółka Echo Investment nabyła dodatkowe działki o łącznej powierzchni ok. 9 tys. mkw.

REKLAMA

Transakcja zakupu ww. działek kończy pierwszy, administracyjno-akwizycyjny, etap procesu deweloperskiego i stanowi przejście do fazy przygotowań realizacji pierwszego zagranicznego projektu Echo Investment.

- Nabycie dodatkowych działek to niezwykle ważny etap powstawania centrum Korona w Brasov. Zakupiony teren pozwoli na powiększenie powierzchni przeznaczonej na wynajem, co z kolei przełoży się na znaczącą poprawę atrakcyjności programu centrum. Dzięki temu Korona będzie największym regionalnym i jednocześnie pierwszym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Brasov - zimowej stolicy Rumunii - mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Zagranica w Echo Investment. - Nowe działki są również bardzo istotne ze względu na możliwość etapowania realizacji i docelowo powiększenia GLA centrum do 45 tys. mkw. Transakcja nabycia gruntów zbiegła się z ostatnią fazą rozmów z kluczowym najemcą centrum. Oznacza to w praktyce, że pierwszy zagraniczny projekt Echo Investment wkrótce znajdzie się w fazie realizacji - dodaje Materny.

W pierwszej fazie projektu przewidziane zostało około 35 tys. mkw. powierzchni handlowej z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restauracje, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem. Kolejny etap to dodatkowe 10 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Zmotoryzowani klienci Korony będą mieli do dyspozycji minimum 1 400 miejsc parkingowych. Projekt koncepcyjny centrum Korona został opracowany przez biuro projektowe Bose International Planning & Architecture.

propBudowa centrum rozpocznie się w I połowie 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA