PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2012: 6 tysięcy gości, 100 tysięcy rozmów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 cze 2012 09:36

EEC 2012: 6 tysięcy gości, 100 tysięcy rozmów

IV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach potwierdził swoją pozycję największej i najbardziej opiniotwórczej imprezy gospodarczej w Europie Centralnej. To świetne miejsce do biznesowych spotkań, bardzo dobrze odbierane przez gości oraz mieszkańców miasta i regionu, w którym się odbywa - podsumował Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, pomysłodawca wydarzenia, na spotkaniu z dziennikarzami.

REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 (European Economic Congress - EEC) odbył się między 14. a 16. maja w jedenastu katowickich lokalizacjach.

Trzy kongresowe dni wypełniły liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące, w których wiedzą i doświadczeniem podzieliło się ponad 900 prelegentów. W całym wydarzeniu udział wzięło ponad 6 000 gości z całego świata. Już po raz czwarty stolica Górnego Śląska była gospodarzem spotkania najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.

- Przyjmijmy, że każda z 6 000 osób przeprowadziła podczas trzech dni do 20 rozmów biznesowych. Szacować więc możemy, że było ich łącznie ok. 100 000. Takie rozmowy to jedna z najcenniejszych wartości Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Z myślą o jak najlepszym przygotowaniu kolejnej edycji wydarzenia, podsumowujemy i wyciągamy wnioski z zakończonego przed miesiącem EEC 2012. Analizujemy również wyniki profesjonalnych badań*, którymi objęliśmy mieszkańców województwa śląskiego, Katowic oraz uczestników Kongresu - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA.

 

Jakie są najciekawsze z konkluzji? Blisko 90 procent uczestników deklaruje zadowolenie z organizacji Kongresu w stolicy Górnego Śląska. Ankietowani docenili głównie atmosferę wydarzenia, interesującą tematykę wystąpień i dobór ekspertów oraz profesjonalną moderację. Zdecydowana większość (ponad 90 procent) chce przyjechać na Kongres w 2013 r.

Do słabości EEC 2012 należy zaliczyć przede wszystkim niewystarczający czas na prowadzenie dyskusji z panelistami. W przyszłym roku ma się to jednak zmienić. Organizatorzy chcą też więcej pracować z moderatorami paneli, aby prowadzone były w sposób spójny, z naciskiem na nowe aspekty omawianych spraw.

Co ważne, z roku na rok na Kongres przyjeżdża więcej gości i zostaje w Katowicach na dłużej. W tym roku aż 90 procent z tych, którzy korzystali z oferty noclegowej, spędziła w hotelach dwie noce. Pochodzący ze Śląska stanowili tylko jedną czwartą wszystkich obecnych.

- Dobrze oceniona została również oferta wydarzeń towarzyszących. Odnotowaliśmy 100-procentowy wzrost frekwencji na bankietach, które potrafiły zgromadzić ponad pół tysiąca osób w jednym miejscu. Zainteresowanie uczestnictwem w tego typu wydarzeniach deklaruje zdecydowana większość (70 procent) ankietowanych - dodaje Wojciech Kuśpik.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA