PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EEC 2012: 6 tysięcy gości, 100 tysięcy rozmów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 cze 2012 09:36

EEC 2012: 6 tysięcy gości, 100 tysięcy rozmów

IV Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach potwierdził swoją pozycję największej i najbardziej opiniotwórczej imprezy gospodarczej w Europie Centralnej. To świetne miejsce do biznesowych spotkań, bardzo dobrze odbierane przez gości oraz mieszkańców miasta i regionu, w którym się odbywa - podsumował Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, pomysłodawca wydarzenia, na spotkaniu z dziennikarzami.

REKLAMA

Europejski Kongres Gospodarczy 2012 (European Economic Congress - EEC) odbył się między 14. a 16. maja w jedenastu katowickich lokalizacjach.

Trzy kongresowe dni wypełniły liczne debaty, spotkania, wydarzenia towarzyszące, w których wiedzą i doświadczeniem podzieliło się ponad 900 prelegentów. W całym wydarzeniu udział wzięło ponad 6 000 gości z całego świata. Już po raz czwarty stolica Górnego Śląska była gospodarzem spotkania najważniejszych postaci świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.

- Przyjmijmy, że każda z 6 000 osób przeprowadziła podczas trzech dni do 20 rozmów biznesowych. Szacować więc możemy, że było ich łącznie ok. 100 000. Takie rozmowy to jedna z najcenniejszych wartości Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Z myślą o jak najlepszym przygotowaniu kolejnej edycji wydarzenia, podsumowujemy i wyciągamy wnioski z zakończonego przed miesiącem EEC 2012. Analizujemy również wyniki profesjonalnych badań*, którymi objęliśmy mieszkańców województwa śląskiego, Katowic oraz uczestników Kongresu - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA.

 

Jakie są najciekawsze z konkluzji? Blisko 90 procent uczestników deklaruje zadowolenie z organizacji Kongresu w stolicy Górnego Śląska. Ankietowani docenili głównie atmosferę wydarzenia, interesującą tematykę wystąpień i dobór ekspertów oraz profesjonalną moderację. Zdecydowana większość (ponad 90 procent) chce przyjechać na Kongres w 2013 r.

Do słabości EEC 2012 należy zaliczyć przede wszystkim niewystarczający czas na prowadzenie dyskusji z panelistami. W przyszłym roku ma się to jednak zmienić. Organizatorzy chcą też więcej pracować z moderatorami paneli, aby prowadzone były w sposób spójny, z naciskiem na nowe aspekty omawianych spraw.

Co ważne, z roku na rok na Kongres przyjeżdża więcej gości i zostaje w Katowicach na dłużej. W tym roku aż 90 procent z tych, którzy korzystali z oferty noclegowej, spędziła w hotelach dwie noce. Pochodzący ze Śląska stanowili tylko jedną czwartą wszystkich obecnych.

- Dobrze oceniona została również oferta wydarzeń towarzyszących. Odnotowaliśmy 100-procentowy wzrost frekwencji na bankietach, które potrafiły zgromadzić ponad pół tysiąca osób w jednym miejscu. Zainteresowanie uczestnictwem w tego typu wydarzeniach deklaruje zdecydowana większość (70 procent) ankietowanych - dodaje Wojciech Kuśpik.

  • 1
  • 2


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA