PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eiffage wykonawcą centrum handlowego Łacina

  • wnp.pl
  • 25 lut 2014 13:09

Eiffage wykonawcą centrum handlowego Łacina

Eiffage wybuduje na zlecenie firmy Apsys centrum handlowe Łacina w Poznaniu, jeden z największych tego typu obiektów w Polsce i Europie - poinformowała centrala francuskiego koncernu budowlanego. Wartość kontraktu wynosi 140 mln euro, a wartość całego przedsięwzięcia jest szacowana na 290 mln euro

REKLAMA

Inwestycja będzie realizowana przez Eiffage Polska Budownictwo, spółkę zależną Eiffage Construction. Prace mają potrwać 26 miesięcy, a budowa rozpocznie się wiosną 2014 r.

Łacina powstanie na prawym brzegu Warty, tuż przy Rondzie Rataje, ok. 10 minut od Starego Miasta. Obiekt o powierzchni ok. 100 tys. m kw. ma pomieścić m.in. ok. 300 sklepów, wielosalowe kino oraz hipermarket spożywczy. Zaplanowano także ok. 3300 miejsc parkingowych.

Inwestorem projektu jest francuska firma Apsys Groupe, która w Polsce posiada kilkanaście centrów handlowych w największych miastach. Sztandarową inwestycją firmy jest łódzka Manufaktura.

Koncern Eiffage jest trzecią pod względem przychodów grupą budowlaną we Francji oraz szóstą w Europie. W 2012 r. jego przychody wyniosły 14,03 mld euro, a zysk netto 257 mln euro. Na całym świecie Eiffage zatrudnia ok. 65 tys. pracowników.

W 2012 r. skonsolidowane przychody Eiffage Polska Budownictwo wyniosły ponad 467 mln zł, a zysk netto blisko 4 mln zł. Pod koniec ubiegłego roku prezes spółki, Zbigniew Zajączkowski, informował portal wnp.pl, że przychody wszystkich trzech polskich spółek grupy Eiffage w 2013 r. powinny wynieść ok. 560 mln zł przy rentowności na poziomie na ok. 2,5 proc.

Na Eiffage Polska Budownictwo miało przypaść ok. 380 mln zł, na Eiffage Polska Koleje - 125 mln zł, a na Eiffage Polska Instalacje - 55 mln zł.

Grupa Eiffage zatrudnia w Polsce ok. 350 pracowników. Zajączkowski informował, że załoga może się powiększyć do 400 osób w związku z podpisaniem dużego kontraktu w Polsce przez Eiffage Construction. Na rynku już wcześniej spekulowano, że może chodzić o centrum handlowe Łacina.

- Wynika to z obłożenia portfela, chęci większego uniezależnienia się od podwykonawców oraz perspektywy podpisania dużego kontraktu na obiekt handlowy w Polsce przez Eiffage Construction, z którym planujemy bardzo ścisłą współprace - mówił wówczas prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA