PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ekologiczny certyfikat dla 11 centrów handlowych Metro Properties

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 wrz 2012 14:42

Zakończył się proces certyfikacji BREEAM In-Use, któremu zostało poddanych 11 centrów handlowych z portfela nieruchomości zarządzanych przez Metro Properties.

REKLAMA

Blisko 4-miesięczny audyt został przeprowadzony w jedenastu centrach handlowych - dziewięciu M1 oraz w CH Ster w Szczecinie i CH Ursynów
w Warszawie. W rezultacie - wszystkie obiekty uzyskały ocenę „excellent" w zakresie Building Management oraz „very good" w Asset Rating. To rekordowo wysokie wyniki zarówno w skali kraju jak i całej Europy.

- Uzyskanie tak wysokich wyników przez wszystkie 11 centrów ma dla nas ogromne znaczenie ze względu na fakt, że audyt przeprowadzony został przez renomowaną, niezależną, zewnętrzną instytucję - powiedziała Renata Kinde-Czyż, prezes Metro Properties.

Pierwszy certyfikat - „Building Management" ocenia jakość procedur zarządzania budynkiem w zakresie gospodarowania energią, wodą, wpływu na środowisko naturalne, higieny i czystości oraz bezpieczeństwa oraz jakości zarządzania.

Drugi certyfikat - tzw. Asset Rating skupia się na charakterystyce budynku. Ocenie poddawane są wprowadzone w obiekcie rozwiązania
w zakresie infrastruktury energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, jakości środowiska wewnętrznego (m.in. wentylacja, temperatura, oświetlenie), gospodarki odpadami, ograniczania emisji zanieczyszczeń, udogodnieniami dla rowerzystów oraz szeroko pojętej ekologii.

- Certyfikaty BREEAM In-Use są przyznawane czasowo, co stanowi dla nas dodatkową motywację do poszukiwania nowych i udoskonalania istniejących rozwiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju i gospodarki środowiskowej. Jestem przekonana, że oceny budynków, choć już i tak bardzo wysokie, uda się w nadchodzących latach podwyższyć - powiedziała Elżbieta Urbańczyk, dyrektor działu zarządzania środowiskowego Metro Properties, koordynująca proces certyfikacji obiektów należących do portfela nieruchomości firmy.

Hans van de Sanden, audytor z firmy Grontmij Polska współpracującej z Metro Properties w zakresie certyfikacji obiektów zarządzanych przez spółkę, uważa, że uzyskanie tak dobrych wyników certyfikacji to zasługa przede wszystkim profesjonalnego podejścia do zarządzania nieruchomościami, które są praktyką Metro Properties.

- Liczba wszelkiego rodzaju procedur środowiskowych oraz stosowanie najlepszych praktyk świadczy o wysokim poziomie zarządzania, a potwierdzeniem tego jest certyfikat w tym zakresie na poziomie ‘doskonały'. To wyjątkowy wynik w skali europejskiej, który wg statystyk BRE uzyskało do tej pory tylko 2 proc. obiektów - podsumowuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA