PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ekspansja tradycyjnych sklepów H&M kłóci się z rozwojem online?

  • Autor: just-style.com/propertynews.pl
  • 26 mar 2013 11:24

Plany sieci H&M zakładające otwarcie 350 nowych sklepów w tym roku - o 25 więcej niż pierwotnie zakładano - wzbudziły wiele kontrowersji wśród analityków. Zastanawiają się nad słusznością strategii, zważywszy na spadek zysku netto w I kwartale, presję na zwiększenie sprzedaży like-for-like oraz w szczególności dalszy rozwój sprzedaży online - podaje serwis just-style.com.

REKLAMA

Analityk Bank of America Merrill Lynch ma wątpliwości, czy przyspieszenie ekspansji jest słuszne. Specjalista podaje przykład sieci Gap, która poniosła straty z powodu podobnych decyzji.

Przedstawiciele H&M przyznają, że internet staje się coraz bardziej ważny dla przemysłu odzieżowego na świecie, jak i dla samej sieci. Firma widzi rozwój w internecie i powiększanie tradycyjnej sieci sprzedaży jako uzupełniające się działania, nie stanowiące dla siebie kanibalizmu. 

Jak informowaliśmy, w tym roku nowe sklepy H&M powstaną w Chile, Serbii, Indonezji, Estonii oraz na Litwie. Na rok 2014 zaplanowano debiut sieci w Australii. Na początek 2014 roku zapowiedziano także powiększenie oferty sportowej w sklepach H&M.

Przedstawiciele H&M zapowiedzieli także przyspieszenie ekspansji nowego konceptu - marki &Other Stories. - Sieć z pewnością bardzo szybko stanie się jednym z głównych części firmy H&M - powiedział CEO firmy, Karl-Johan Persson. Nie wiadomo jednak, kiedy marka pojawi się na polskim rynku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA