PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Elbfonds zainwestuje w Polsce 150 mln euro. Największe centrum zbuduje w Siedlcach

 • Autor: Propertynews.pl
 • 10 sie 2011 18:00

Elbfonds zainwestuje w Polsce 150 mln euro. Największe centrum zbuduje w Siedlcach

Fundusz Elbfonds Development ogłosił plany budowy centrum handlowego w Siedlcach. Na terenie o pow. 22 ha pojawi hipermarket z galerią handlowo-usługową, market budowlany oraz retail park. - Planujemy do końca 2012 roku dołączyć do grupy największych polskich deweloperów realizujących wartość inwestycji na poziomie 150 mln euro - zapowiada Thorsten Leipert, dyrektor zarządzający Elbfonds w Polsce

REKLAMA

Nowe centrum handlowe w Siedlcach powstanie w odległości niecałych 3 km od centrum miasta, przy obwodnicy Siedlec i drodze krajowej nr 2 (trasa Świecko-Poznań-Warszawa-Terespol), przy skrzyżowaniu z ul. Łukowską.

Planowana inwestycja zakłada realizację wielofunkcyjnego centrum handlowo-usługowego o zasięgu regionalnym, na które składać się będą: hipermarket z galerią handlowo-usługową, wolnostojący hipermarket budowlany oraz towarzyszący retail park w formie obiektów wolnostojących. Ponadto na terenie inwestycji zaplanowano stację benzynową, serwis samochodowy z myjnią oraz restaurację drive-thru.

Zagospodarowanie terenu przewiduje także zewnętrzne strefy zabaw dla dzieci oraz miejsca odpoczynku. Dla klientów przewidziano parking na prawie 1500 miejsc. Otwarcie centrum planowane jest na koniec 2013 roku.

- Postrzegamy Polskę jako bardzo atrakcyjny rynek dla inwestorów naszego funduszu. Niskie nasycenie powierzchnią handlową w Siedlcach oraz korzystne parametry ekonomiczne siły nabywczej miasta skłoniły nas do realizacji tej inwestycji - mówi Dr Jur Kurt-Georg Herzog, dyrektor zarządzający Elbfonds Group w Niemczech.

- Poza projektem w Siedlcach Elbfonds jest w trakcie realizacji inwestycji o powierzchni najmu ponad 50 tys. mkw., które zrealizujemy do końca II kwartału 2012 roku. Tereny pod inwestycje są nabyte, a procesy deweloperskie rozpoczęte. Planujemy do końca 2012 roku dołączyć do grupy największych polskich developerów realizujących wartość inwestycji deweloperskich na poziomie 150 mln euro - dodaje Herzog.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek Elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe na etapie deweloperskim. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tys. mkw. Centrum handlowe w Siedlcach będzie największą z dotychczasowych inwestycji Grupy.

- Nasza firma jest obecnie zaangażowana w budowę kilku obiektów handlowych w Polsce. Na jesieni tego roku otworzymy centrum handlowe z supermarketem Piotr i Paweł w Piasecznie o powierzchni prawie 4 tys. mkw. - dodaje Thorsten Leipert.


Obecnie Elbfonds zaangażowany jest w realizacje obiektów handlowych w takich miastach jak: Pruszcz Gdański, Myślibórz, Piekary Śląskie, Góra Kalwaria, Ciechanów czy Piaseczno.

Za komercjalizację i opracowanie strategii marketingowej projektu odpowiedzialna jest firma Astaris Property Solutions.

 • ga 2011-09-26 17:05:47
  na inwestycjesiedlce bnx pl są plany budowy
 • do siedlczanin z okolicy 2011-08-12 10:14:57
  oj tam nie czepiaj się szczegółów. Ważne że to centrum powstanie
 • siedlczanin z okolicy 2011-08-11 21:48:14
  Nie wiem gdzie wg autorów artykułu znajduje się centrum Siedlec, ale jak się spojrzy na mapę, to widać, że od południowej granicy śródmieścia, tj. skrzyżowania ulic 3-go Maja i Floriańskiej, do ronda na obwodnicy (tuż obok ma powstać to centrum handlowe), jest nie mniej niż 3.7 km, czyli o ok. 1km dalej niż twierdzą autorzy powyższej informacji.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA