PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EM&F liczy na poprawę wyników i zapowiada inwestycje

  • Autor: PAP
  • 18 maj 2015 17:38

Grupa EM&F na inwestycje w e-commerce i nowe otwarcia planuje wydać ok. 80 mln zł - poinformował PAP Krzysztof Rabiański, prezes spółki. Gdyby pojawiła się oferta, EM&F mógłby sprzedać spółkę Optimum, ale Smyk jeszcze nie jest na to gotowy.

REKLAMA

"Na ten rok przewidujemy kwotę CAPEX w wysokości ok. 80 mln zł. Duża część z tej kwoty zostanie przeznaczona na e-commerce, gdyż dynamicznie rosnący wolumen sprzedaży tego segmentu, wymaga stałych inwestycji w logistykę, łańcuch dostaw i obsługę klienta. Reszta środków zostanie przeznaczona na nowe otwarcia i poprawę wizerunku istniejących placówek" - powiedział PAP Krzysztof Rabiański.

Poinformował, że tegoroczne otwarcia będą bardzo selektywne. Planowane jest otwarcie 10-15 sklepów zarówno dla Empiku, jak i Smyka. Będą one miały miejsce głównie w Polsce.

Spółka nie planuje kolejnej emisji obligacji. "Nie będziemy zwiększać zadłużenia, bo mamy zapewnione stabilne finansowanie do listopada 2017 roku. Chcemy obniżyć zadłużenie w przypadku sprzedaży któregoś z naszych aktywów. Chcielibyśmy dojść do poziomu 1-2,0x EBITDA" - powiedział prezes.

Dług netto grupy na koniec I kwartału 2015 r. wyniósł 945 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do stanu z końca grudnia 2014 r. o 215 mln zł.

Trwa proces sprzedaży szkół językowych, ale Rabiański nie podaje szczegółów. Przychody tego segmentu spadły w I kwartale o 15 proc. rdr do 42 mln zł.

Podtrzymuje, że do końca półrocza spółka wycofa się z segmentu modowego.

Rabiański poinformował też, że grupa nie prowadzi sprzedaży Smyka. "Na rynku pojawiają się informacje o sprzedaży Smyka, ale nie jesteśmy w formalnym procesie jego sprzedaży. To bardzo cenne aktywo, które cały czas rozwijamy i które nie jest jeszcze na etapie gotowości do sprzedaży" - powiedział.

"Mamy potencjalnie inne aktywa, które moglibyśmy sprzedać, np. Optimum. Gdyby pojawił się nabywca - bylibyśmy skłonni rozważyć ofertę" - dodał.

W skład grupy Optimum wchodzą spółki Optimum Distribution, prowadzące dystrybucję artykułów kosmetycznych na terenie Polski, Czech i Słowacji oraz spółki Amersport, realizujące dystrybucję hurtową i handel detaliczny artykułami sportowymi, głównie w Polsce i Rosji. Przychody Optimum w I kwartale wzrosły o 6 proc. rdr do 63 mln zł.

Na koniec I kwartału 2015 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa Grupy EM&F wynosiła 323.127 m kw. i liczyła 585 placówek, z czego 137 placówek (o łącznej powierzchni 40.062 m kw.) dotyczy działalności zaniechanej (20 sklepów segmentu Moda w Polsce, 116 Szkół Językowych oraz 1 sklepu Smyk w Czechach).

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA