PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EM&F liczy na poprawę wyników i zapowiada inwestycje

  • Autor: PAP
  • 18 maj 2015 17:38

Grupa EM&F na inwestycje w e-commerce i nowe otwarcia planuje wydać ok. 80 mln zł - poinformował PAP Krzysztof Rabiański, prezes spółki. Gdyby pojawiła się oferta, EM&F mógłby sprzedać spółkę Optimum, ale Smyk jeszcze nie jest na to gotowy.

REKLAMA

"Na ten rok przewidujemy kwotę CAPEX w wysokości ok. 80 mln zł. Duża część z tej kwoty zostanie przeznaczona na e-commerce, gdyż dynamicznie rosnący wolumen sprzedaży tego segmentu, wymaga stałych inwestycji w logistykę, łańcuch dostaw i obsługę klienta. Reszta środków zostanie przeznaczona na nowe otwarcia i poprawę wizerunku istniejących placówek" - powiedział PAP Krzysztof Rabiański.

Poinformował, że tegoroczne otwarcia będą bardzo selektywne. Planowane jest otwarcie 10-15 sklepów zarówno dla Empiku, jak i Smyka. Będą one miały miejsce głównie w Polsce.

Spółka nie planuje kolejnej emisji obligacji. "Nie będziemy zwiększać zadłużenia, bo mamy zapewnione stabilne finansowanie do listopada 2017 roku. Chcemy obniżyć zadłużenie w przypadku sprzedaży któregoś z naszych aktywów. Chcielibyśmy dojść do poziomu 1-2,0x EBITDA" - powiedział prezes.

Dług netto grupy na koniec I kwartału 2015 r. wyniósł 945 mln zł, co oznacza wzrost w stosunku do stanu z końca grudnia 2014 r. o 215 mln zł.

Trwa proces sprzedaży szkół językowych, ale Rabiański nie podaje szczegółów. Przychody tego segmentu spadły w I kwartale o 15 proc. rdr do 42 mln zł.

Podtrzymuje, że do końca półrocza spółka wycofa się z segmentu modowego.

Rabiański poinformował też, że grupa nie prowadzi sprzedaży Smyka. "Na rynku pojawiają się informacje o sprzedaży Smyka, ale nie jesteśmy w formalnym procesie jego sprzedaży. To bardzo cenne aktywo, które cały czas rozwijamy i które nie jest jeszcze na etapie gotowości do sprzedaży" - powiedział.

"Mamy potencjalnie inne aktywa, które moglibyśmy sprzedać, np. Optimum. Gdyby pojawił się nabywca - bylibyśmy skłonni rozważyć ofertę" - dodał.

W skład grupy Optimum wchodzą spółki Optimum Distribution, prowadzące dystrybucję artykułów kosmetycznych na terenie Polski, Czech i Słowacji oraz spółki Amersport, realizujące dystrybucję hurtową i handel detaliczny artykułami sportowymi, głównie w Polsce i Rosji. Przychody Optimum w I kwartale wzrosły o 6 proc. rdr do 63 mln zł.

Na koniec I kwartału 2015 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa Grupy EM&F wynosiła 323.127 m kw. i liczyła 585 placówek, z czego 137 placówek (o łącznej powierzchni 40.062 m kw.) dotyczy działalności zaniechanej (20 sklepów segmentu Moda w Polsce, 116 Szkół Językowych oraz 1 sklepu Smyk w Czechach).

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA