PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EM&F nadal restrukturyzuje segment Moda i Uroda. W III kwartale zmniejszył się o 14 sklepów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lis 2013 10:10

EM&F nadal restrukturyzuje segment Moda i Uroda. W III kwartale zmniejszył się o 14 sklepów

W ciągu III kwartału sieć spółki EM&F zmniejszyła się o 13 placówek netto (licząc zarówno otwarcia jak i zamknięcia). Najwięcej zamknięć firma dokonała w segmencie Moda i Uroda, w którym działalność zakończyło 14 sklepów. Mimo przeprowadzonej restrukturyzacji, Grupa Moda i Uroda odnotowała spadek przychodów ze sprzedaży LFL.

REKLAMA

Przychody ze sprzedaży Grupy EM&F wzrosły w III kwartale 2013 r. o 3 proc. rok do roku do 774 mln zł. Narastająco, w okresie 9 miesięcy, wyniosły 2 252 mln zł, co oznacza wzrost o 4 proc. Największą dynamikę wykazały sklepy z Grupy Smyk - ze względu na rozwój i pozytywne wynik LFL.

Wynik EBITDA z działalności operacyjnej Grupy EM&F w III kwartale 2013 r. spadł o 62 proc. r/r do 13 mln zł. W Grupie Empik odnotowano spadek EBITDA o 5 proc. r/r do 22 mln zł, ze względu na gorsze wyniki salonów Empik. W Grupie Smyk zysk EBITDA spadł o 79 proc. r/r do 3 mln zł, ze względu na spadek zysku w Niemczech, Rosji i Turcji. W Szkołach Językowych zysk EBITDA spadł o 7 mln zł, ze względu na spadek wyników w Rosji i Turcji. W Grupie Moda i Uroda zysk EBITDA spadł o 8 mln zł i odnotowano ujemną EBITDA w wysokości 8 mln zł.

Największe wzrosty w Grupie dotyczą kanału e-commerce, w którym firma odnotowała dalszy, dynamiczny wzrost przychodów o 44 proc. r/r. 

Na koniec września 2013 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa Grupy EM&F wynosiła 343 648 mkw. i liczyła 632 placówki. W ciągu III kwartału sieć Grupy EM&F zmniejszyła się o 13 placówek netto, tzn. licząc zarówno otwarcia jak i zamknięcia.

Rozwój sieci nastąpił w Grupie Smyk - zostały otwarte 2 sklepy w Polsce. Liczba salonów Empik nie zmieniła się - zostały otwarte 2 salony i tyle samo sklepów zostało zamkniętych. W segmencie Szkół Językowych zostały zamknięte 4 szkoły i otwarto 1 placówkę. W segmencie Moda i Uroda w III kwartale 2013 r. zostało zamkniętych 14 sklepów, w tym 2 sklepy franczyzowe marki Wallis, z którą została rozwiązana umowa franczyzowa w ramach restrukturyzacji portfela.    

Łączne wydatki inwestycyjne w III kwartale 2013 r. wyniosły 27 mln zł, co oznacza spadek o 12 proc. r/r (narastająco w ciągu 9 miesięcy spadek o 30 proc. r/r do 102 mln zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA