PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EMF: Wezwanie Penty i Eastbridge współgra z interesami spółki

  • Autor: PAP
  • 25 cze 2012 13:37

Przejęcie przez Penta Investments Limited oraz Eastbridge Sarl kontroli nad spółką NFI Empik Media & Fashion (NFI EM&F) nie godzi w jej interesy, uważa zarząd NFI EM&F. W jego ocenie, cena za akcje spółki jest godziwa, a podmioty współkontrolujące mogą jej zapewnić dostęp do dodatkowych źródeł finansowania.

REKLAMA

W związku z powyższym zarząd spółki, opierając się o informacje zawarte w wezwaniu stwierdza, że ogłoszone wezwanie oraz zamiary wzywających w odniesieniu do spółki współgrają z interesami spółki, a także że nie ma podstaw do stwierdzenia, że wezwanie oraz zamiary wzywających w odniesieniu do spółki będą mieć wpływ na zatrudnienie w spółce i na lokalizację prowadzenia jej działalności, podano także.

"Zgodnie z oceną zarządu, zaproponowana w wezwaniu cena 10,45 zł za akcję spółki, będąca taką samą ceną jaką ostatecznie Penta i Eastbridge zaoferowały akcjonariuszom spółki w wezwaniu ogłoszonym w dniu 13 marca 2012 r. odzwierciedla godziwą wartość spółki w przeliczeniu na jedną akcję spółki. Mając powyższe na uwadze, zarząd spółki stwierdza, że jego zdaniem, cena proponowana w wezwaniu jest zgodna z wymogami ceny minimalnej określonymi w art. 79 Ustawy o Ofercie" - czytamy dalej.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge - obecnym głównym akcjonariuszem.

NFI Empik Media & Fashion stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, jedynym podmiotem, który nabywał akcje w wezwaniu, jest spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta.

Pierwotnie wezwanie miało dojść do skutku pod warunkiem skupienia przez Xandora takiej liczby akcji, aby Penta i Eastbridge łącznie z podmiotami zależnymi posiadały co najmniej 80% akcji EM&F oraz pod warunkiem uzyskania zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcia przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

Pod koniec kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie kontroli nad NFI EM&F przez fundusz Penta.

NFI Empik Media & Fashion miała 32,02 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 13,06 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 686,47 mln zł wobec 595,12 mln zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNER SERWISU Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA