PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EMF: Wezwanie Penty i Eastbridge współgra z interesami spółki

  • Autor: PAP
  • 25 cze 2012 13:37

Przejęcie przez Penta Investments Limited oraz Eastbridge Sarl kontroli nad spółką NFI Empik Media & Fashion (NFI EM&F) nie godzi w jej interesy, uważa zarząd NFI EM&F. W jego ocenie, cena za akcje spółki jest godziwa, a podmioty współkontrolujące mogą jej zapewnić dostęp do dodatkowych źródeł finansowania.

REKLAMA

W związku z powyższym zarząd spółki, opierając się o informacje zawarte w wezwaniu stwierdza, że ogłoszone wezwanie oraz zamiary wzywających w odniesieniu do spółki współgrają z interesami spółki, a także że nie ma podstaw do stwierdzenia, że wezwanie oraz zamiary wzywających w odniesieniu do spółki będą mieć wpływ na zatrudnienie w spółce i na lokalizację prowadzenia jej działalności, podano także.

"Zgodnie z oceną zarządu, zaproponowana w wezwaniu cena 10,45 zł za akcję spółki, będąca taką samą ceną jaką ostatecznie Penta i Eastbridge zaoferowały akcjonariuszom spółki w wezwaniu ogłoszonym w dniu 13 marca 2012 r. odzwierciedla godziwą wartość spółki w przeliczeniu na jedną akcję spółki. Mając powyższe na uwadze, zarząd spółki stwierdza, że jego zdaniem, cena proponowana w wezwaniu jest zgodna z wymogami ceny minimalnej określonymi w art. 79 Ustawy o Ofercie" - czytamy dalej.

W wyniku koncentracji Penta Investents obejmie kontrolę nad NFI Empik Media & Fashion, która będzie sprawowana wspólnie z Eastbridge - obecnym głównym akcjonariuszem.

NFI Empik Media & Fashion stoi na czele grupy kapitałowej i jest właścicielem m.in. sieci salonów Empik, Smyk oraz sklepu internetowego Empik.com.

Zgodnie z zawartym porozumieniem, jedynym podmiotem, który nabywał akcje w wezwaniu, jest spółka celowa Xandora Holdings Limited (Xandora), w całości należąca do Penta.

Pierwotnie wezwanie miało dojść do skutku pod warunkiem skupienia przez Xandora takiej liczby akcji, aby Penta i Eastbridge łącznie z podmiotami zależnymi posiadały co najmniej 80% akcji EM&F oraz pod warunkiem uzyskania zgód odpowiednich urzędów ochrony konkurencji i podjęcia przez walne zgromadzenie EM&F uchwały o powołaniu do rady nadzorczej osoby wskazanej przez Penta.

Pod koniec kwietnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zgodził się na przejęcie kontroli nad NFI EM&F przez fundusz Penta.

NFI Empik Media & Fashion miała 32,02 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2012 roku wobec 13,06 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 686,47 mln zł wobec 595,12 mln zł rok wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA