PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Emperia buduje 20 nowych Stokrotek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 13 wrz 2012 15:47

Emperia buduje 20 nowych Stokrotek

Wchodząca w skład grupy Emperia Holding, spółka deweloperska Elpro realizuje obecnie około 20 projektów, w których pojawią się supermarkety Stokrotka. - Budowę 5-6 obiektów skończymy w tym roku. Kilka kolejnych w przyszłym roku. Mamy też szereg terenów, na których przewidujemy inwestycje w 2014 roku - mówi Artur Kawa, prezes Emperia Holding.

REKLAMA

Obecnie Elpro buduje jedynie na potrzeby sieci Stokrotka. - Obecnie nie mamy projektów, które byłyby budowane pod kątem innych najemców, ale w portfelu mamy oczywiście nieruchomości, w których są inni najemcy - np. posiadamy kilka Biedronek, ale w tej chwili nie budujemy nowych inwestycji pod kątem innych sieci niż własna - tłumaczy Artur Kawa.

W tym roku Emperia wyda na inwestycje realizowane przez Elpro do 40 mln zł. - W przypadku Elpro w I półroczu to było 10 mln zł. Pod koniec roku będzie to prawdopodobnie kilkukrotnie więcej - wyjaśnia prezes Emperia Holding.

W tym roku spółka planuje otwarcie jeszcze 6 supermarketów Stokrotka. - Jeśli chodzi o kolejne lata, to będziemy otwierali rocznie od 15 do 20 sklepów. Na pewno nie będziemy aż tyle budowali, w uproszczeniu można przyjąć, że połowa z nich będzie budowana, a połowa wynajmowana - mówi Artur Kawa.

Jak na sytuację spółki Elpro wpłynie planowana sprzedaż nieruchomości przez Emperię? - W tej chwili dysponujemy 100 obiektami. W budowie i świeżo skomercjalizowanych mamy kolejne 20, 30. Sprzedaż nieruchomości sprawi, że nie będziemy musieli zajmować się zarządzaniem nieruchomościami - wyjaśnia szef Emperii.

Obecnie Emperia zarządza prawie 200 supermarketami pod szyldem Stokrotka i Delima

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA