PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Emperia chce dalej walczyć o 430 mln złotych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 kwi 2014 08:17

Spółka Emperia podjęła decyzję o skierowaniu do Sądu Okręgowego Wydział XX Gospodarczy w Warszawie skargi o uchylenie w części wyroku Sądu Arbitrażowego w sprawie przeciwko Ernst & Young Audit.

REKLAMA

- W opinii emitenta Sąd Arbitrażowy wydał swoje rozstrzygnięcie w sprzeczności z podstawowymi zasadami polskiego porządku prawnego w tym zasadami pełnego odszkodowania i bezwzględnej odpowiedzialności za szkodę. Zdaniem emitenta przy orzekaniu w tej sprawie doszło do pominięcia części materiału dowodowego, naruszenia zasady równego traktowania stron oraz nie zachowano wymagań co do składu sądu polubownego - napisano w komunikacie.

Zgodnie z decyzją Sądu Arbitrażowego Ernst & Young miał zapłacić 795 tys. złotych. Emperia domagała się łącznie 430 mln złotych tytułem naprawienia szkody poniesionej przez spółkę.

Sprawa dotyczy konfliktu, jaki wybuchł wokół raportu związanego z ustaleniem ceny na akcje i udziały, jakie miała przejąć spółka Eurocash. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA