PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Emperia chce pokryć koszty logistyki z rosnącej marży

  • Autor: PAP
  • 04 mar 2014 17:16

Emperia spodziewa się, że marża brutto w I kwartale wzrośnie o 1,6-2,2 pkt. proc., co pokryje całość kosztów logistyki - poinformowali przedstawiciele spółki. W 2014 r. spółka planuje otwarcie 30 supermarketów własnych, 10 we franczyzie oraz 20 marketów.

REKLAMA

- W I kwartale pokryjemy wzrostem marży koszty logistyki. Marża brutto wzrośnie w I kwartale o rząd wielkości 1,6-2,2 pkt. proc. Koszty logistyki jako procent kosztu towarów wywiezionych z magazynu spadną o ok. 0,5 pkt. proc." - powiedział na konferencji Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding.

"Koszty logistyki spadną jeszcze w I kwartale i osiągną poziom benchmarkowy" - dodał.

Emperia chce w 2014 r. otworzyć 30 nowych supermarketów Stokrotka.

"Większość nieruchomości pod supermarkety jest zabezpieczona, głównie przez najem" - powiedział.

"W I kwartale wyszliśmy na rynek z ofertą franczyzy supermarketu Stokrotka. Liczymy, że w tym roku powstanie 10 sklepów w tej formule. W kolejnych latach zakładamy podobną liczbę, jak własnych otwarć" - dodał.

Spółka będzie rozwijać sieć Stokrotka Market o powierzchni 200-400 m kw.

"Sklepów w formacie market w 2014 r. chcemy otworzyć około 20, a w kolejnych latach w stosunku 2 do 1 liczby nowych supermarketów" - powiedział.

Emperia jest zainteresowana akwizycjami sieci detalicznych.

"Dzięki wypracowaniu formatu Stokrotka Market możemy przejmować zarówno lokalizacje o powierzchni 200-400 m kw., jak i większe, do 1.000 m kw." - powiedział prezes.

"Lata 2014-2015 będą okresem konsolidacji rynku w Polsce" - dodał.

Spółka rozważa wypłatę dywidendy.

"Maksymalny poziom dywidendy jaki możemy zgodnie z prawem wypłacić za 2013 r. to 12 mln zł. Ostateczną decyzję czy podzielimy się zyskiem z akcjonariuszami zarząd podejmie w uchwale" - powiedział Cezary Baran, dyrektor finansowy Emperii.

Baran zadeklarował, że w kolejnych kwartałach cykl rotacji zapasów spadnie do ok. 33-34 dni, a cykl rotacji zobowiązań do 50-60 dni. W IV kwartale było to odpowiednio 42,4 dnia oraz 66,2 dnia.

Emperia Holding poinformowała w styczniu o zamiarze podziału spółki. Do należącej do niej spółki P1 ma zostać wniesiona całość posiadanych przez Emperię aktywów i zobowiązań związanych z segmentem nieruchomościowym grupy. W wyniku podziału dotychczasowi akcjonariusze Emperii staną się akcjonariuszami spółki P1. Zarząd zakłada, że liczba akcji otrzymanych przez akcjonariuszy w spółce P1 będzie taka sama, jak liczba akcji posiadana przez nich w Emperia Holding.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA