PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Emperia podpisała umowę z Maxima Grupe. Litwini chcą przejąć sklepy Stokrotka

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 24 lis 2017 07:24

Emperia podpisała umowę z Maxima Grupe. Litwini chcą przejąć sklepy Stokrotka mat.pras.

Emperia Holding podpisała umowę inwestycyjną z Maxima Grupe. W zawartej umowie litewski inwestor, który ma w swoim portfelu m.in. sieć Aldik, zobowiązał się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100 proc. akcji Emperii Holding po cenie 100 zł za akcję.

REKLAMA

Zgodnie z umową Maxima ogłosi 24 listopada br. wezwanie do sprzedaży 100 proc. akcji Emperii po cenie 100 zł za akcję. Zawarta umowa inwestycyjna wieńczy proces wyboru inwestora strategicznego dla spółki, który został zainicjowany w maju bieżącego roku.

Artur Kawa oraz Jarosław Wawerski, członkowie Rady Nadzorczej uważają, że zawarcie i realizacja umowy inwestycyjnej z dnia 23 listopada 2017 r. jest atrakcyjne dla akcjonariuszy spółki, i tym samym popierają przeprowadzenie transakcji. Jednocześnie Altus 29 FIZ oraz Ipopema 72 FIZAN zobowiązały się do odpowiedzi na wezwanie poprzez sprzedaż akcji reprezentujących łącznie ok. 21 proc. kapitału zakładowego Emperii.

- Maxima została wybrana jako inwestor strategiczny dla Emperii w drodze otwartego i konkurencyjnego procesu. Wierzymy, że jest idealnym partnerem wspierającym dalszy rozwój firmy - powiedział Dariusz Kalinowski, prezes zarządu Emperia Holding. - To silny finansowo podmiot, o bardzo mocnej pozycji na rynku krajów bałtyckich i obecny na kilku istotnych rynkach europejskich. Emperia stanowić będzie dla Maximy platformę wzrostową na polskim rynku. W 2017 roku należąca do nas sieć Stokrotka otworzy rekordową liczbę sklepów, a w 2018 planowane jest otwarcie ponad 100 nowych placówek. Dzięki nowemu inwestorowi Stokrotka będzie mogła rozwijać się jeszcze szybciej nie tylko przez wzrost organiczny, ale również przez fuzje i przejęcia, a także będzie konsekwentnie realizowała strategię w oparciu o obecnie funkcjonujące formaty. Dzięki pozyskaniu nowego inwestora Stokrotka będzie mogła odgrywać również istotną rolę w konsolidacji ciągle rozdrobnionego polskiego rynku handlu detalicznego. Nowy inwestor to nie tylko kapitał, ale to także transfer doświadczenia i know-how z rynków europejskich – dodał Dariusz Kalinowski.

- Stokrotka ma duży potencjał do dalszego rozwoju. Spółka posiada również atrakcyjny portfel nieruchomości. Jesteśmy podekscytowani perspektywami współpracy z Emperią i szansą na zwiększenie naszej obecności na stale rozwijającym się polskim rynku handlu detalicznego. Będziemy wspierać Spółkę w realizacji strategicznych inicjatyw, w tym w uruchomieniu nowych sklepów, dalszej ekspansji w całym kraju i selektywnych przejęciach nowych placówek - powiedział Petras Jašinskas, przewodniczący Maxima Grupe.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA