PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Emperia zlikwiduje spółki zarządzające nieruchomościami

  • Autor: PAP
  • 10 paź 2012 15:25

Emperia zlikwiduje spółki zarządzające nieruchomościami

Spółka Emperia Holding planują na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu podjąć uchwałę dotyczącą likwidacji struktury spółek zajmujących się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami. Firma przedstawiła także strategię sprzedaży 96 nieruchomości.

REKLAMA

- W związku z nową strategią Grupy Kapitałowej Emperia Holding S.A. nakierowaną na rozwijanie działalności w segmencie handlu detalicznego, przy jednoczesnym wygaszaniu lub zbywaniu kapitałochłonnych działalności, które nie są uznawane za strategiczne, spółka Emperia Holding jako właściciel sieci detalicznych przyjmuje, że w przyszłości najkorzystniejszym modelem dysponowania nieruchomościami jest korzystanie z nieruchomości na podstawie umów najmu i dzierżawy, bez konieczności posiadania do nich prawa własności. Zamiarem spółek Grupy Kapitałowej Emperia Holding jest zbycie portfela nieruchomości składającego się z 96 nieruchomości położonych na terenie całej Polski - poinformowała spółki w komunikacie.

- Strategia sprzedaży nieruchomości polega na zaoferowaniu potencjalnym nabywcom w tym samym momencie wszystkich nieruchomości posiadanych przez Grupę Kapitałową Emperia Holding S.A. Strategia przewiduje zawieranie transakcji na pakiety nieruchomości, nie wyklucza jednak przeprowadzania pojedynczych transakcji, jeżeli będzie to korzystniejsze. Dla zapewnienia sprawnego i profesjonalnego przeprowadzenia procesu sprzedaży został zaangażowany wyspecjalizowany doradca, którego głównym zadaniem jest aktywne poszukiwanie potencjalnych nabywców.

- W związku z planowaną sprzedażą nieruchomości zbędnym staje się dalsze funkcjonowanie w Grupie Kapitałowej Emperia Holding wyodrębnionego segmentu podmiotów wyspecjalizowanych w obrocie i zarządzaniu nieruchomościami. Zarząd spółki Emperia Holding przedstawia akcjonariuszom projekt uchwały w sprawie likwidacji struktury spółek zajmujących się obrotem i zarządzaniem nieruchomościami i wnioskuje o akceptację Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia dla tych zmian organizacyjnych w Grupie Kapitałowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA