PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Emperia zmienia statut. Udziałowcy bez prawa odkupu akcji do końca stycznia 2019 r.

  • Autor: propertynews.pl
  • 21 gru 2017 11:18

Emperia zmienia statut. Udziałowcy bez prawa odkupu akcji do końca stycznia 2019 r. Stokrotka

Akcjonariusze Emperii Holding przyjęli uchwałę o zmianie statutu, która zakłada pozbawienie udziałowców prawa żądania odkupu akcji do 31 stycznia 2019 r. w sytuacji, gdyby litewski inwestor Grupa Maxima nabył w wezwaniu co najmniej 51 proc. kapitału.

REKLAMA

Akcjonariusz, który przejął kontrolę nad spółką w okresie do dnia 31 grudnia 2018 r. ma obowiązek, na żądanie innego akcjonariusza lub akcjonariuszy spółki zgłoszone do dnia 31 stycznia 2019 r., odkupić od niego akcje spółki na wskazanych warunkach - czytamy w komunikacie.

Opcja sprzedaży wygasa po pierwsze z z dniem, w którym na podstawie wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki, podmiot nabywający akcje nabędzie w takim wezwaniu akcje stanowiące ponad 50proc. kapitału zakładowego spółki i uprawniające do ponad 50 proc. proc. ogólnej liczby głosów w spółce, jeżeli ogłoszenie takiego wezwania nastąpi przed dniem 30 czerwca 2018.

W głosowaniu jawnym nad powyższą uchwałą wzięło udział 9.121.925 akcji, co stanowi 73,91 proc. kapitału zakładowego spółki Emperia, tak więc uchwała została podjęta. Pełnomocnik akcjonariusza Eurocash oświadczył, że głosował przeciwko powyższej uchwale i zażądał zaprotokołowania sprzeciwu.

Na podstawie umowy inwestycyjnej litewski inwestor ogłosił wezwanie do sprzedaży akcji Emperii po cenie 100 zł za akcję. Wezwanie obejmuje 12.342.027 akcji Emperia Holding stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego spółki. Przyjmowanie zapisów rozpoczęło się 14 grudnia br. i będzie prowadzone do 21 lutego 2018 r. Przewidywany dzień transakcji na GPW to 26 lutego 2018 r., a rozliczenie transakcji przed KDPW powinno nastąpić 27 lutego 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA