PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik kończy rozmowy z wierzycielami

  • Autor: PAP
  • 20 lis 2014 08:41

Empik Media & Fashion liczy, że w listopadzie zakończy pomyślnie negocjacje z głównymi wierzycielami - poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Spółka prowadzi rozmowy z wierzycielami w celu renegocjacji obecnego zadłużenia oraz zapewnienia stabilnego finansowania w średnioterminowej perspektywie (trzyletni horyzont zapadalności).

W ramach tych działań planowana jest emisja papierów dłużnych na polskim rynku kapitałowym, podpisanie umowy o wspólnych warunkach finansowych, która wydłuży zapadalność obecnych kredytów bankowych, a także uzyskanie finansowania od akcjonariuszy współkontrolujących spółkę.

Na przestrzeni ostatnich tygodni został poczyniony znaczny postęp w tych działaniach, a główni wierzyciele Grupy na bieżąco współpracują w celu terminowego zakończenia prac. Ustalona została przeważająca cześć warunków umowy o wspólnych warunkach finansowych, dokumentów emisyjnych papierów dłużnych, dokumentów zabezpieczeń a ponadto akcjonariusze spółki wykonali już cześć swoich zobowiązań z tytułu finansowania Grupy, udzielając spółce pożyczek (łącznie 10,6 mln euro i 3,088 mld USD).

W opinii zarządu umożliwia to przyjęcie założenia, iż starania spółki zostaną pomyślnie zakończone w listopadzie 2014 roku.

W piątek Empik Media & Fashion porozumiał się z grupą wierzycieli o przesunięciu terminu zapadalności części zobowiązań z 14 na 20 listopada.

Empik Media & Fashion zdecydował niedawno o czasowym wstrzymaniu oferty prywatnej zabezpieczonych obligacji denominowanych w euro o wartości około 240 mln euro, z terminem zapadalności w 2020 roku.

Dług netto Grupy EM&F na koniec III kwartału wyniósł 902 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 106 mln zł.

Na 30 września zobowiązania krótkoterminowe Grupy przewyższały aktywa krótkoterminowe o 692 mln zł. Sytuacja ta jest głównie wynikiem faktu, iż całość kredytów i pożyczek została zaklasyfikowana we wrześniu jako zobowiązania krótkoterminowe.

Empik M&F przyznaje, że kwestie związane z płynnością finansową i wymagalnością zobowiązań mogą powodować poważne zagrożenie co do zdolności kontynuowania działalności przez grupę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA