PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik kończy rozmowy z wierzycielami

  • Autor: PAP
  • 20 lis 2014 08:41

Empik Media & Fashion liczy, że w listopadzie zakończy pomyślnie negocjacje z głównymi wierzycielami - poinformowała spółka w komunikacie.

REKLAMA

Spółka prowadzi rozmowy z wierzycielami w celu renegocjacji obecnego zadłużenia oraz zapewnienia stabilnego finansowania w średnioterminowej perspektywie (trzyletni horyzont zapadalności).

W ramach tych działań planowana jest emisja papierów dłużnych na polskim rynku kapitałowym, podpisanie umowy o wspólnych warunkach finansowych, która wydłuży zapadalność obecnych kredytów bankowych, a także uzyskanie finansowania od akcjonariuszy współkontrolujących spółkę.

Na przestrzeni ostatnich tygodni został poczyniony znaczny postęp w tych działaniach, a główni wierzyciele Grupy na bieżąco współpracują w celu terminowego zakończenia prac. Ustalona została przeważająca cześć warunków umowy o wspólnych warunkach finansowych, dokumentów emisyjnych papierów dłużnych, dokumentów zabezpieczeń a ponadto akcjonariusze spółki wykonali już cześć swoich zobowiązań z tytułu finansowania Grupy, udzielając spółce pożyczek (łącznie 10,6 mln euro i 3,088 mld USD).

W opinii zarządu umożliwia to przyjęcie założenia, iż starania spółki zostaną pomyślnie zakończone w listopadzie 2014 roku.

W piątek Empik Media & Fashion porozumiał się z grupą wierzycieli o przesunięciu terminu zapadalności części zobowiązań z 14 na 20 listopada.

Empik Media & Fashion zdecydował niedawno o czasowym wstrzymaniu oferty prywatnej zabezpieczonych obligacji denominowanych w euro o wartości około 240 mln euro, z terminem zapadalności w 2020 roku.

Dług netto Grupy EM&F na koniec III kwartału wyniósł 902 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 106 mln zł.

Na 30 września zobowiązania krótkoterminowe Grupy przewyższały aktywa krótkoterminowe o 692 mln zł. Sytuacja ta jest głównie wynikiem faktu, iż całość kredytów i pożyczek została zaklasyfikowana we wrześniu jako zobowiązania krótkoterminowe.

Empik M&F przyznaje, że kwestie związane z płynnością finansową i wymagalnością zobowiązań mogą powodować poważne zagrożenie co do zdolności kontynuowania działalności przez grupę.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA