PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik Media & Fashion: przychody rosną, ale spółka wciąż na minusie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 mar 2016 07:45

Empik Media & Fashion: przychody rosną, ale spółka wciąż na minusie Sklep Empik

Pomimo wzrostów przychodów w 2015 roku, Grupa EM&F zanotowała większą stratę netto. Nieco lepsze wyniki odnotowano w IV kwartale minionego roku.

REKLAMA

Spółka w związku ze sprzedażą części aktywów podzieliła wyniki finansowe na dwie części: z działalności kontynuowanej i zaniechanej.

Na koniec IV kwartału 2015 r. w ramach działalności kontynuowanej Grupy EM&F funkcjonowały trzy segmenty:

Grupa Empik, w skład której wchodzą: sieć 228 sklepów Empik oraz segment Publishing, na który składają się Grupa Wydawnicza Foksal i Biblioteka Akustyczna.

Segment E-commerce, z portfolio sklepów internetowych: empik.com, empikfoto.pl, empiktravel.pl oraz spółek segmentu Digital (e-Muzyka, Virtualo, Gry-online), zajmujących się agregacją i dystrybucją treści cyfrowych w kategoriach „muzyka”, „książka”, „gry”. Wyniki finansowe smyk.com za 2014 r. oraz za okres 6 m-cy zakończony 30 czerwca 2015 r. zostały zaprezentowane w ramach działalności kontynuowanej segmentu E-commerce. Od lipca 2015 r. smyk.com został wydzielony do osobnej spółki i jego wyniki finansowe za okres 6 m-cy zakończony 31 grudnia 2015 r. zostały zaprezentowane w ramach działalności zaniechanej Grupy Smyk.

Pozostałe segmenty, obejmujący spółki prowadzące działalność holdingową.

Jeśli chodzi o działalność zaniechaną, Empik zaliczył do niej:

Grupę Smyk, obejmującą sieć 216 sklepów z produktami dla dzieci pod markami - Smyk w Polsce, Rosji, na Ukrainie i w Rumunii, jak również – Spiele Max w Niemczech. W ramach działalności zaniechanej Grupy Smyk zaprezentowano również: (i) wyniki finansowe smyk.com za okres 6 m-cy zakończony 31 grudnia 2015 r., jak również (ii) działalność Smyk w Czechach i Turcji (w związku ze strategiczną decyzją zarządu Grupy Smyk o koncentracji rozwoju na najbardziej perspektywicznych rynkach – zakończenie operacji w II kwartale 2014 r.).

Grupę Optimum, obejmującą grupę spółek Optimum Distribution oraz Amersport, prowadzących dystrybucję hurtową i detaliczną kosmetyków, produktów optycznych i artykułów sportowych w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Rosji.

Segment Szkoły Językowe, obejmujący sieci szkół językowych Speak Up oraz empik school. Grupa EM&F zbyła ten segment w dn. 31 grudnia 2015 r.

Segment Moda – zgodnie ze strategiczną decyzją zarządu Grupy EM&F, wyjście z tego segmentu działalności zostało zakończone z końcem II kwartału 2015 r.

Dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży z działalności kontynuowanej Grupy EM&F

Przychody ze sprzedaży z działalności kontynuowanej Grupy EM&F w IV kwartale oraz narastająco za 12 m-cy 2015 r. wzrosły odpowiednio o 4 proc. r/r (do 480 mln zł) oraz o 7 proc. r/r (do 1 323 mln zł).


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA