PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik nie rezygnuje z Merlina. Grupa prowadzi prace nad kolejnymi akwizycjami

  • Autor: PAP
  • 03 sie 2011 09:36

Grupa Empik Media & Fashion nie rezygnuje z przejęcia Merlina. Maciej Szymański, prezes firmy poinformował także, że spółka prowadzi prace nad kolejnymi akwizycjami. Przejęcia dotyczyć mogą rynku modowego. W grę wchodzą akwizycję poza granicami naszego kraju.

REKLAMA

W lipcu ubiegłego roku NFI Empik Media & Fashion i jego podmiot zależny Empik podpisały z Merlin.pl umowę dotyczącą połączenia pionów sprzedaży internetowej Empik z Merlin.pl. Na początku lutego tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazał przeprowadzenia transakcji, argumentując, że przejęcie spółki Merlin doprowadzi do ograniczenia konkurencji. NFI EM&F odwołał się od decyzji UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Nie porzucamy tematu Merlina, sprawa jest w sądzie, czekamy na terminy. Nie wiemy, kiedy można się spodziewać pierwszej rozprawy. Patrząc jak długo trwają inne rozpatrywane sprawy, może się zdarzyć, że będzie to trwało miesiącami - powiedział Maciej Szymański.

Spółka informowała wcześniej, że jest zainteresowana przejęciem na rynku wydawniczym. - Prace trwają. Myślę, że niedługo będziemy w stanie powiedzieć coś na ten temat - dodał Szymański.

Poinformował, że EMF pracuje też nad innymi akwizycjami. - Jak wcześniej zapowiadaliśmy, będziemy rozwijać zarówno kanał sprzedaży detalicznej, jak i internetowej. Mamy teraz w analizie kilka możliwych transakcji przejęć. Dopóki nie ma podpisanej umowy inwestycyjnej to nie wiadomo jak te rozmowy się skończą, trwają jednak intensywne prace nad akwizycjami - powiedział.

Prezes potwierdził, że potencjalne przejęcia dotyczyć mogą rynku modowego. Spółka rozgląda się za możliwościami akwizycji także na rynkach zagranicznych. Informowała wcześniej, że jest szczególnie zainteresowana akwizycjami w Rosji, Turcji i Niemczech.

Grupa EMF informowała wcześniej, że z obecnych środków finansowych jest w stanie sfinansować akwizycje do około 100-120 mln zł. Planowała także wydać w tym roku 150-170 mln zł na otwarcie nowych sklepów, logistykę i utrzymanie już istniejących sklepów.

Prezes Szymański poinformował, że tegoroczny CAPEX może być jednak mniejszy, gdyż spółka nie wyklucza wstrzymania się z otwarciami na rynku rosyjskim. - Nie jest wykluczone, że będziemy chcieli ograniczyć otwarcia na rynku rosyjskim, bo szczególnie rynek modowy w Rosji ma trudności - powiedział prezes, dodając, że spółka jest natomiast zadowolona z wyników sprzedaży w Polsce i w Niemczech.


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA