PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik nie rezygnuje z Merlina. Grupa prowadzi prace nad kolejnymi akwizycjami

  • Autor: PAP
  • 03 sie 2011 09:36

Grupa Empik Media & Fashion nie rezygnuje z przejęcia Merlina. Maciej Szymański, prezes firmy poinformował także, że spółka prowadzi prace nad kolejnymi akwizycjami. Przejęcia dotyczyć mogą rynku modowego. W grę wchodzą akwizycję poza granicami naszego kraju.

REKLAMA

W lipcu ubiegłego roku NFI Empik Media & Fashion i jego podmiot zależny Empik podpisały z Merlin.pl umowę dotyczącą połączenia pionów sprzedaży internetowej Empik z Merlin.pl. Na początku lutego tego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakazał przeprowadzenia transakcji, argumentując, że przejęcie spółki Merlin doprowadzi do ograniczenia konkurencji. NFI EM&F odwołał się od decyzji UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Nie porzucamy tematu Merlina, sprawa jest w sądzie, czekamy na terminy. Nie wiemy, kiedy można się spodziewać pierwszej rozprawy. Patrząc jak długo trwają inne rozpatrywane sprawy, może się zdarzyć, że będzie to trwało miesiącami - powiedział Maciej Szymański.

Spółka informowała wcześniej, że jest zainteresowana przejęciem na rynku wydawniczym. - Prace trwają. Myślę, że niedługo będziemy w stanie powiedzieć coś na ten temat - dodał Szymański.

Poinformował, że EMF pracuje też nad innymi akwizycjami. - Jak wcześniej zapowiadaliśmy, będziemy rozwijać zarówno kanał sprzedaży detalicznej, jak i internetowej. Mamy teraz w analizie kilka możliwych transakcji przejęć. Dopóki nie ma podpisanej umowy inwestycyjnej to nie wiadomo jak te rozmowy się skończą, trwają jednak intensywne prace nad akwizycjami - powiedział.

Prezes potwierdził, że potencjalne przejęcia dotyczyć mogą rynku modowego. Spółka rozgląda się za możliwościami akwizycji także na rynkach zagranicznych. Informowała wcześniej, że jest szczególnie zainteresowana akwizycjami w Rosji, Turcji i Niemczech.

Grupa EMF informowała wcześniej, że z obecnych środków finansowych jest w stanie sfinansować akwizycje do około 100-120 mln zł. Planowała także wydać w tym roku 150-170 mln zł na otwarcie nowych sklepów, logistykę i utrzymanie już istniejących sklepów.

Prezes Szymański poinformował, że tegoroczny CAPEX może być jednak mniejszy, gdyż spółka nie wyklucza wstrzymania się z otwarciami na rynku rosyjskim. - Nie jest wykluczone, że będziemy chcieli ograniczyć otwarcia na rynku rosyjskim, bo szczególnie rynek modowy w Rosji ma trudności - powiedział prezes, dodając, że spółka jest natomiast zadowolona z wyników sprzedaży w Polsce i w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA