PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik pikuje w dół

  • Autor: wyborcza.biz
  • 30 sty 2015 08:02

Empik pikuje w dół

Od stycznia 2014 r. Empik Media & Fashion stracił na giełdzie 76 proc. Firma dostała 100 mln zł pożyczki od właściciela, ale żeby przetrwać chce sprzedać biznes modowy i szkoły języków obcych. Powodem kryzysu ma być zbyt szeroki zakres działalności - donosi wyborcza.biz.

REKLAMA

EM&F przeżywa trudności finansowe już od kilku lat. W pierwszych trzech kwartałach 2014 r. łączna strata Grupy EM&F wyniosła 114 mln zł, a pod kreską były m.in. Smyk i sieć Empik.

W ubiegłym roku pojawiły się też informacje, że wkrótce Empik straci dwie prestiżowe księgarnie w Warszawie - przy ul. Marszałkowskiej w Domach Towarowych Centrum i przy ul. Nowy Świat. 

Aby wyjść na prostą EM&F chce, oprócz nowej strategii pozbywania się pobocznych biznesów, zmienić prezesa sieci księgarń Empik. 2 lutego Ewa Szmidt-Belcarz zastąpi na stanowisku Olafa Szymanowskiego. Pod jej okiem spółka ma się skupić na ograniczeniu kosztów i dalszym rozwoju jako detalista wielokanałowy. Ma też rozbudowywać kluczowych kategorii produktowych - informuje wyborcza.biz.

Przedstawiciele spółki zapewniają jednak, że sytuacja Grupy EM&F, jak i jej spółek zależnych jest stabilna, co potwierdza z sukcesem zakończony proces refinansowania zadłużenia o którym grupa informowała rynek z końcem listopada 2014 roku. "Grupa EM&F uzyskała stabilne finansowanie na najbliższe 3 lata. Grupa skupia się na skutecznej realizacji strategii dalszego rozwoju kluczowych spółek portfelowych oraz budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Głównym celem jest dalsze rozwijanie sprzedaży wielokanałowej (tj. zarówno poprzez tradycyjne sklepy, jak i online). Grupa koncentruje się także na wzroście rentowności i utrzymaniu wysokiego poziomu konwersji gotówki w ramach kluczowych aktywów Grupy EM&F, jak również zachowaniu odpowiedniej równowagi pomiędzy ich rozwojem a poziomem zadłużenia Grupy - czytamy w komunikacie EM&F".

 

 


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA