PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Empik szuka chętnych na sklepy modowe

  • Autor: PAP
  • 15 lis 2014 11:17

Empik szuka chętnych na sklepy modowe

Grupa Empik Media & Fashion w trzecim kwartale 2014 roku zmniejszyła wielkość straty netto do 9 mln zł z 16 mln zł rok temu. Spółka prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie sprzedaży sklepów modowych w Polsce - poinformowała Grupa EM&F w komunikacie prasowym.

REKLAMA

W trzecim kwartale Grupa EM&F zakończyła współpracę z marką Oviesse w zakresie operacji spółek joint venture prowadzących sieć sklepów w Rosji. Na terytorium Rosji na dzień 30 września funkcjonował 1 sklep marki Esprit oraz 6 sklepów marki River Island prowadzonych przez spółkę joint venture. Planowana data zamknięcia tych sklepów to czwarty kwartał 2014 r.

Grupa zakończyła też działalność segmentu Moda na Ukrainie, sprzedając ostatnie zlokalizowane tam aktywa.

Grupa EM&F jest w trakcie zaawansowanych negocjacji dotyczących sprzedaży sieci sklepów w Polsce: Esprit, Aldo i GAP.

Podpisanie wstępnej umowy sprzedaży sieci Esprit i Aldo przewidywane jest w czwartym kwartale 2014 r., z transferem sklepów przewidywanym nie później niż na początku 2015 r. W przypadku GAP prowadzone są negocjacje dotyczące warunków przejęcia sklepów.

Grupa EM&F rozpoczęła też negocjacje dotyczące sprzedaży udziałów w spółce joint venture prowadzącej sieć sklepów River Island.

W trzecim kwartale 2014 r. w ramach Grupy EM&F otwarto 18 sklepów i jedną szkołę językową, w tym na terytorium Polski zostało otwartych 15 punktów, 3 sklepy w Rosji i 1 sklep w Niemczech. Równocześnie zamkniętych zostało 29 sklepów, w tym 27 sklepów w ramach segmentu Moda.

Na koniec trzeciego kwartału 2014 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa Grupy EM&F wynosiła 334100 m2 i liczyła 611 placówek, z czego 61 placówek (o łącznej powierzchni 19671 m2) należało do segmentu Moda z planowaną datą zakończenia ich operacji na przełomie 2014 i 2015 roku.

W trzecim kwartale 2014 r. strata netto z działalności kontynuowanej zmniejszyła się o 68 proc. i wyniosła 9 mln zł. Narastająco strata netto z działalności kontynuowanej wyniosła 51 mln zł.

Skorygowana EBITDA, tj. po wyłączeniu jednorazowych kosztów projektów strategicznych, wzrosła w trzecim kwartale rdr o 12 mln zł do 42 mln zł. Narastająco skorygowana EBITDA wyniosła 97 mln zł.

W trzecim kwartale 2014 roku Grupa EM&F wypracowała przychody ze sprzedaży z działalności kontynuowanej na poziomie 688 mln zł; narastająco od początku roku przychody wyniosły 1,96 mld zł.

Przychody ze sprzedaży porównywalnej w III kwartale 2014 r. zmniejszyły się o 1,0 proc. r/r, a w skali trzech kwartałów o 2,0 proc r/r.

Łączne wydatki inwestycyjne na koniec trzeciego kwartału wyniosły 51 mln zł, co oznacza spadek rdr o 40 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA