PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EPP na wysokiej fali

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 gru 2017 11:19

EPP na wysokiej fali Hadley Dean, prezes EPP

14 nieruchomości handlowych, dziewięć biurowych oraz dwa projekty w budowie o wartości 1,9 mld euro posiada obecnie w swoim portfelu EPP. W ciągu trzech kwartałów br. spółka konsekwentnie realizowała strategię osiągnięcia pozycji lidera powierzchni handlowych w Polsce – kupując kolejne centra handlowe i modernizując już posiadane obiekty. Po raz kolejny wzrósł zysk przypadający na akcjonariuszy - 59,2 mln euro, czyli 8,41 eurocentów w przeliczeniu na jedną akcję.

REKLAMA

- Bardzo cieszymy się z kolejnych, solidnych wyników oraz z faktu, że wszystkie kluczowe wskaźniki są zgodne z naszymi oczekiwaniami – powiedział Hadley Dean, prezes EPP. Zysk netto za raportowany okres wyniósł 56,406 mln euro, natomiast całkowita wartość aktywów netto (NAV) wyniosła 844 mln euro, co w przeliczeniu na jedną akcję równa się 1,20 euro NAV. Odwiedzalność obiektów handlowych wzrosła w tym okresie o 5,1%, natomiast obroty – o 9,6%. Wskaźnik długu do wartości pozostał na niezmienionym poziomie 52,7%, natomiast średni koszt długu wyniósł 2,09%.

- Konsekwentnie realizujemy nasz cel - pozostanie wiodącym właścicielem centrów handlowych w Polsce – kupiliśmy Galerię Solną w Inowrocławiu oraz oddaliśmy trzeci etap Outlet Park Szczecin, który zwiększył powierzchnię najmu centrum o 3 300 mkw. oraz podniósł roczny zysk operacyjny netto o 0,7 mln euro – powiedział Dean.

Już po zakończeniu okresu raportowania EPP poinformowała o wartym 692 mln euro zakupie portfela centrów handlowych M1, składającego się z 12 nieruchomości oraz o sprzedaży trzech biurowców. – Jesteśmy coraz bliżej naszego celu, którym jest wykorzystanie zarówno skali, jaki i relacji z najemcami, do tego, aby stać się wiodącą, generującą przychody spółką nieruchomościową, która swoim akcjonariuszom gwarantuje wysokie zyski – dodał Dean.

Największą część portfela spółki stanowią nieruchomości handlowe, których całkowita powierzchnia najmu (GLA) wzrosła w raportowanym okresie z 402 638  mkw. do 426 845 mkw. W ciągu dziewięciu miesięcy liczba należących do EPP nieruchomości handlowych wzrosła z 10 do 15. Udział powierzchni wolnej wyniósł 1,99%, natomiast wskaźnik czynszu do sprzedaży wzrósł do 10,1%, przy wskaźniku kosztów najmu na poziomie 13,3%. Średnie ważone warunki najmu liczone na podstawie GLA wyniosły 5,3 lat, natomiast liczone na podstawie zysku operacyjnego netto – 4,74 lata. Powierzchnia biurowa to 188 795m² GLA, przy wskaźniku powierzchni wolnej na poziomie 2,7%. Średnie ważone warunki najmu liczone na podstawie zysku operacyjnego netto to 3,8 lat, natomiast liczone na podstawie GLA to 3,7 lat.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA