PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

EPP postawi na jedną kartę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 30 cze 2017 07:35

EPP postawi na jedną kartę Hadley Dean, CEO spółki Echo Polska Properties

- Jesteśmy na właściwej drodze, aby stać się spółką inwestującą wyłącznie w nieruchomości handlowe - powiedział Hadley Dean, CEO spółki Echo Polska Properties.

REKLAMA

Podlegający podziałowi zysk w wysokości 16 mln euro za I kwartał br. był o 3,2 proc. wyższy od zaplanowanego. Na koniec okresu wartość portfela aktywów była wyceniana na 1,5 mld euro, na co złożyło się 10 nieruchomości handlowych, dziewięć biurowych oraz dwie warszawskie inwestycje w budowie.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników wypracowanych w I kwartale – są one zgodne z naszymi oczekiwaniami, a w niektórych przypadkach nawet lepsze – powiedział prezes EPP Hadley Dean.

Wartość netto aktywów wyniosła 679 mln euro, co w przeliczeniu na jedną akcję daje 1,16 euro. W raportowanym okresie odwiedzalność obiektów handlowych w portfolio spółki wzrosła o 4,6 proc. w ujęciu roku do roku, natomiast sprzedaż zwiększyła się o 7,5 proc. Jednocześnie spadł współczynnik powierzchni niewynajętych do 1,26 proc. w przypadku nieruchomości handlowych oraz do 3 proc. w przypadku nieruchomości biurowych.

Hadley Dean powiedział, że zarówno solidne fundamenty makro ekonomiczne Polski, jak i wprowadzony program 500+, mają pozytywny wpływ na siłę nabywczą w miastach i stymulują wzrost sprzedaży detalicznej.

W czasie omawianego okresu EPP realizowała strategię rozwoju polegającą na akwizycjach regionalnie dominujących projektów w Polsce.

- Jesteśmy na właściwej drodze, aby stać się spółką inwestującą wyłącznie w nieruchomości handlowe. Zgodnie z naszą strategią zakupową skupiamy się na aktywach doskonale zlokalizowanych i dominujących w swoich regionach co pozwala nam na efektywne wykorzystanie naszego portfela i dostosowanie go do potrzeb najemców – dodał Dean.

Wśród sfinalizowanych akwizycji znalazły się dwa projekty deweloperskie, które zapewniły EPP wejście na warszawski rynek, który wciąż posiada ogromny potencjał rozwoju. Jeden z tych projektów, czyli Galeria Młociny, której zakup został sfinalizowany po zakończeniu raportowanego okresu, jest już w 55 proc. wynajęta, a jej ukończenie przewidywane jest na II kwartał 2019 r. Liczący 82 tys. mkw. obiekt znajduje się w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy mieszkaniowej, przy ważnym węźle transportowym, przez który dziennie przewija się 40 tys. osób.

Inne akwizycje to kupno, za kwotę 53,3 mln euro, centrum handlowego Zakopianka w Krakowie, zakup 3. etapu centrum biurowego A4 Business Park w Katowicach, oraz sfinalizowany po upływie raportowanego okresu zakup za 141,60 mln euro trzech obiektów handlowych: Galerii Twierdza w Kłodzku, Galerii Twierdza w Zamościu oraz Galerii Wzorcownia we Włocławku.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA