PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Esotiq&Henderson wejdzie na rynek główny GPW. W planach rozwój sieci w Polsce i za granicą

  • Autor: PAP
  • 16 cze 2011 17:45

Debiutująca w czwartek na NewConnect spółka Esotiq&Henderson, dystrybutor marek bielizny Esotiq i Henderson, planuje wejście na parkiet główny na początku 2012 roku. Rozwój spółki oparty zostanie o powiększenie liczby punktów sprzedaży zarówno w kraju jak i za granicą.

REKLAMA

Do końca 2011 roku sieć ma liczyć 32 punkty własne i 105 punktów franczyzowych. Do końca 2012 roku liczba punktów sprzedaży ma wzrosnąć do 178 ze 113 obecnie.

Obecnie sprzedaż bielizny prowadzona jest w oparciu o 32 salony własne zlokalizowane głównie w galeriach handlowych, 81 salonów prowadzonych w oparciu o umowy franczyzy. Ponadto sprzedaż realizowana jest w salonach partnerskich. Marki Esotiq oraz Henderson są obecne także w salonach poza granicami Polski.

Adam Skrzypek, prezes spółki poinformował, że strategia firmy zakłada dalszy wzrost sprzedaży m.in. poprzez rozbudowę sieci handlowej, również poza granicami kraju, w krajach Europy Zachodniej, Azji oraz w Stanach Zjednoczonych.

W ubiegłym roku spółka została wydzielona z grupy LPP. Od początku działalności nowej spółki, czyli października 2010 roku, spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 500 tys. zł oraz zysk EBITDA w kwocie 705 tys. zł.

W pierwszym kwartale tego roku spółka osiągnęła przychody netto na poziomie prawie 14,5 mln zł. Ponad 60 proc. przychodów spółka uzyskała poprzez sprzedaż towarów w salonach, ponad 30 proc. poprzez sprzedaż hurtową i mniej niż 10 proc. z eksportu.

Spółka prognozuje, że na koniec 2011 r. przychody wyniosą około 72 mln zł, EBITDA 6,4 mln zł, a zysk netto 4,01 mln zł.

W 2012 roku przychody mają wzrosnąć do ok. 90 mln zł, EBITDA do 9,8 mln zł, a zysk netto do 6,04 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA