PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Esotiq na fali wzrostów

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 20 lis 2017 08:08

Esotiq na fali wzrostów Esotiq & Henderson

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w październiku 2017 r. przez grupę Esotiq & Henderson wyniosły około 11 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w październiku 2016 r. o około 4 proc. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie styczeń - październik 2017 wyniosły około 130 mln zł -  poinformował zarząd firmy.
Oznacza to wzrost o około 22 proc. wobec analogicznego okresu ubiegłego roku.

REKLAMA

Przychody grupy kapitałowej ze sprzedaży internetowej w październiku 2017 r. wyniosły około 0,4 mln zł i były wyższe o około 56 proc. od uzyskanych w październiku ubiegłego roku. Narastająco, w okresie styczeń - październik 2017 skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły około 4,9 mln zł i były wyższe o około 200 proc. niż w analogicznym okresie 2016 roku.

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży grupy wyniosła około 63 proc. i była wyższa o około 2 p.p. w stosunku do marży zrealizowanej w październiku roku poprzedniego. W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń-październik 2017 r. wyniosła około 58 proc. i według szacunków nie zmieniła się w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Powierzchnia handlowa grupy kapitałowej na koniec października 2017 r. wynosiła 17 022 mkw. i była większa o około 2 proc. niż rok wcześniej. Dane o powierzchni handlowej za październik 2017 r. ujmują również nowo otwarty, franczyzowy salon Esotiq w Kiszyniowie w Mołdawii.

Zarząd Esotiq & Henderson podkreśla, że na Grupę Kapitałową, po wydzieleniu części odzieżowej do spółki EMG S.A., składają się obecnie jednostka dominująca oraz spółki zależne Esotiq Germany GmbH oraz Luma sp. z o.o. Sprzedaż Grupy Kapitałowej za okres styczeń-październik składa się ze sprzedaży opublikowanej w skonsolidowanym sprawozdaniu za I półrocze 2017 r. oraz od lipca do października 2017 r. w strukturze grupy po podziale. Dane o skonsolidowanej sprzedaży za październik 2016 r. oraz za styczeń-październik 2016 r. zostały doprowadzone do porównywalności z danymi za 2017 r. Wielkości dotyczące sprzedaży internetowej i marży brutto zostały obliczone w analogiczny sposób do danych o skonsolidowanej sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA