PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Eurocash ofiarą oszustów?

  • Autor: Puls Biznesu
  • 25 sie 2017 09:32

Eurocash ofiarą oszustów? Luis Amaral, prezes Grupy Eurocash

Eurocash stwierdził nieprawidłowości w rozliczaniu VAT, które mogą skutkować koniecznością zwrotu skarbowi państwa 121,45 mln zł - pisze Puls Biznesu.

REKLAMA

Spółka podała, że 23 sierpnia 2017 r. zakończyła obszerne i szczegółowe badanie rozliczeń VAT przez Eurocash w latach 2013 - 2017.

- Przeprowadzona przez zarząd analiza jego wyników wskazuje na to, iż Eurocash była wykorzystywana w mechanizmie wyłudzania VAT przez grupę podmiotów zewnętrznych w transakcjach dotyczących wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. W związku z powyższym Eurocash może być zobowiązany do zwrotu Skarbowi Państwa podatku VAT. Zgodnie z szacunkiem Zarządu kwota zwrotu może wynieść 121 450 511 PLN. Kwota ta została skorygowana in minus o nadpłatę podatku CIT powstałą po stronie Spółki w związku z wykazaniem przychodu ze sprzedaży w części, która odpowiada 23 proc. podatkowi VAT, a zatem nie stanowi faktycznego przysporzenia (przychodu) spółki - podał Eurocash.

Spółka uiściła już na rachunek Wielkopolskiego US kwotę 95,7 mln zł tytułem zabezpieczenia zapłaty ewentualnego zobowiązania w podatku VAT

Grupa Eurocash kontynuuje badanie rozliczeń VAT przez spółki z Grupy Eurocash gdyż istnieje podejrzenie, że ewentualne nieprawidłowości mogą występować również w innych spółkach z Grupy. Eurocash, jako pokrzywdzony, złożył w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (w szczególności, oszustwa).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kuuuuufff 2017-10-10 18:33:45
    Jak zwykle "biedny" eurokesz padł ofiarą oszustw. Oczywiści jak eurokesz ktoś chce oszukać to tylko w taki magiczny sposób w którym spółka w wyniku oszustwa zachowuje ponad 100 mln podatku należnego naszemu państwu. Urząd Kontroli powinien jednak głębiej pogrzebać u nich bo akcja z vatem jest wierzchołkiem góry lodowej. Firma ma na kącie mnóstwo podobnych akcji a że nie potrafią żyć w zgodzie z nikim to teraz wychodzą takie kwiatki.
  • ekonowista 2017-08-25 10:17:42
    W warunkach trudności i zamykania sklepów należy spojrzeć na własne podwórko a nie szukać tylko na zewnątrz!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA