PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fabryka Biznesu dostosuje Sukcesję do wymagań certyfikatu BREEAM

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lis 2011 12:42

Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki Sukcesja w Łodzi zostało oficjalnie zarejestrowane w BRE Global Ltd, instytucji przyznającej międzynarodowe certyfikaty zrównoważonego rozwoju BREEAM.

REKLAMA

Według zamierzeń inwestora, spółki Fabryka Biznesu, ma się ono stać wiodącym pod względem ekologicznym i energooszczędnym obiektem handlowo-rozrywkowym w województwie łódzkim oraz pierwszym z certyfikatem BREEAM.

Wcześniej inwestor rozważał certyfikację w amerykańskim systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), zdecydował się jednak na brytyjski.

- Oba systemy są porównywalne, mają taką samą rangę i uwzględniają podobne kryteria. Wspólnie z projektantami uznaliśmy jednak, że bliższy polskim realiom jest system brytyjski, oparty w dużej mierze na normach europejskich - wyjaśnia Krzysztof Apostolidis, prezes Fabryki Biznesu.
Jak dodaje, projekt Sukcesji przewiduje nowoczesny system BMS (Building Management Systems), który zapewni nie tylko komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale umożliwi także precyzyjnie określenie potrzeb zużycia mediów i - co za tym idzie - rozliczania kosztów ponoszonych przez najemców. W obiekcie zostaną również wykorzystane m.in. oświetlenie ledowe, pompy ciepła, kolektory słoneczne, będzie też zielony dach podlewany specjalnie magazynowaną wodą deszczową.

Architekci pracują obecnie nad dostosowaniem szczegółowych rozwiązań do restrykcyjnych wymogów certyfikacji. - To łącznie kilkaset czynników, dotyczących różnych aspektów budowy i funkcjonowania obiektu oraz zarządzania nim zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa - mówi Agnieszka Staszczyszyn, architekt partner w spółce Group-Arch, projektanta Sukcesji. - Oprócz wspomnianych już rozwiązań, chodzi na przykład o system segregacji odpadów, w tym np. świetlówek i baterii, wykorzystanie certyfikowanych materiałów budowlanych o odpowiednich parametrach, system stałego monitoringu tras ich dostaw pod kątem emisji spalin, czy wreszcie sposób prowadzenia budowy z poszanowaniem stosunków dobrosąsiedzkich. Obiekt ma być ekologiczny i energooszczędny, ale przede wszystkim przyjazny ludziom i środowisku, zachęcający jednocześnie do zdrowego trybu życia. Planujemy zatem i parking dla rowerów niedaleko wejścia, i multimedialny kiosk z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej, której przystanki będą w pobliżu Sukcesji, a to tylko wybrane z wielu przykładów - dodaje Staszczyszyn.

Projektanci dołożyli również starań, aby teren wokół Sukcesji był atrakcyjnie zagospodarowany, projektując m.in. zieleń i fontanny na całej długości przy al. Politechniki i otwarcie kompleksu na przestrzeń publiczną. To ważne nie tyle ze względu na wymogi certyfikacji BREEAM, co dla zmiany estetyki tego rejonu miasta. Choć jest on położony blisko ścisłego centrum i strategicznych dróg, należy obecnie do najbardziej zaniedbanych.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA