PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fabryka Biznesu kontra Mirbud. Jest dalszy ciąg konfliktu

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 sty 2018 08:32

Fabryka Biznesu kontra Mirbud. Jest dalszy ciąg konfliktu Fotolia

Sąd oddalił wniosek o upadłość Fabryki Biznesu, złożony przez Mirbud. Zarząd Fabryki Biznesu zamierza podjąć kroki prawne zmierzające do uzyskania rekompensaty za straty wizerunkowe.

REKLAMA

Zarząd Fabryki Biznesu Sp. z o.o. – właściciela Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi poinformował w przesłanym komunikacie, że Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi postanowieniem z dnia 19 stycznia 2018 roku oddalił wniosek Mirbudu o ogłoszenie upadłości Fabryki Biznesu.

"Zasadniczym powodem oddalenia wniosku było to, że Mirbud nie udowodnił istnienia wierzytelności, na której oparł żądanie ogłoszenia upadłości, a nadto, że nie zachodzą wobec spółki żadne przesłanki upadłości. Należy przez to rozumieć, iż Fabryka Biznesu reguluje wszystkie wymagalne względem niej należności oraz posiada majątek zdecydowanie wyższy niż wszelkie jej zobowiązania. Spółka jest zatem podmiotem w pełni wypłacalnym i wiarygodnym" - napisano.

Jak czytamy dalej "wydane postanowienie potwierdza wyłącznie prezentowane przez zarząd Fabryki Biznesu stanowisko, iż wniosek Mirbudu był całkowicie bezzasadny a Fabryka Biznesu nie jest dłużnikiem Mirbudu. Zarząd Fabryki Biznesu po analizie poniesionych strat wizerunkowych i majątkowych wynikających z oddalonego wniosku Mirbudu podejmie dalsze kroki prawne zmierzające do uzyskania stosownej rekompensaty.

Przypomnijmy, że z kolei w postanowieniu z 29 grudnia 2017 r. Sąd uznał złożony przez Fabrykę Biznesu wniosek o ogłoszenie upadłości Mirbudu jako bezzasadny i złożony w złej wierze.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Konflikt Fabryki Biznesu z Mirbudem wchodzi w kolejną fazę. Sąd odrzucił wniosek o upadłość

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA