PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Falenta, Fijałkowski i Pałasz łączą siły w nowym biznesie

 • Autor: propertynews.pl
 • 18 lut 2014 10:59

Falenta, Fijałkowski i Pałasz łączą siły w nowym biznesie

Hotele w największych miastach Polski, sieć parków handlowych na terenie całego kraju, a także obiekty logistyczne i mieszkaniowe - to plany inwestycyjne Marka Falenty, jednego z najbogatszych Polaków i inwestora w spółce deweloperskiej Real2B. Strategia zakłada także wprowadzenie firmy w najbliższej przyszłości na GPW.

REKLAMA

Marek Falenta jest właścicielem funduszu Falenta Investments, pakietu większościowego w takich spółkach jak HAWE, ZWG oraz 40 proc. udziałów w firmie składywęgla.pl.

Posiada ok. 100 ha gruntów w największych miastach Polski. Są one warte kilkaset milionów złotych. Między innymi te grunty zostaną wykorzystane w rozbudowie portfela nieruchomości spółki Real2b.

W realizacji powyższego planu pomogą mu znani w branży deweloperskiej Jarosław Fijałkowski i Daniel Pałasz. Pierwszy z nich zajmował kierownicze stanowiska w firmach działających na rynku nieruchomości, takich jak Echo Investment i Plaza Centers, a także spółce Parkridge CE Retail budującej centra handlowe pod marką Focus Mall. Z kolei Daniel Pałasz posiada wieloletnie doświadczenie w finansowaniu nieruchomości, zdobyte w takich firmach jak BACA, HVB, ING, AIB i Pirelli Pekao Real Estate.

Pierwszą dużą inwestycją deweloperską spółki ma być hotel jednej z międzynarodowych sieci we Wrocławiu. Będzie on zlokalizowany przy ulicy Traugutta, naprzeciwko obecnie realizowanego hotelu DoubleTree by Hilton, na działce należącej do Marka Falenty.

- Nasz hotel ze 130 pokojami będzie miał 3 lub 4 gwiazdki. Inwestycja pochłonie ok. 50 mln złotych - informuje Jarosław Fijałkowski.

Prawdopodobne rozpoczęcie budowy obiektu to lipiec 2014 roku, a otwarcie przewidziane jest na jesień 2015 roku. Będzie to pierwszy z kilku hoteli, które firma Real2b ma w planach. Kolejne powstaną również w największych miastach Polski.

 Kolejną dużą planowaną inwestycją jest budowa sieci parków handlowych na terenie całego kraju. Do końca 2020 r. ma ich powstać około 50.

 • Focus Park 2014-09-06 22:19:25
  Upalony, złojony. Chlał dwa tygodnie w swoim mieszkaniu po tym jak Falentę przymknęli. Szkoda Jareczka, ale tak to jest jak się pokazuje pieniążki, które sie ma ale sie nie ma. Bentleyek poszed sie walić po Parkridge'u. Od tego się zaczęło - szybkie panienki, dragi, wóda i facet poszedł jak Titanic na dno. Szkoda, tylko współczuć.
 • gość 2014-08-06 14:34:29
  Jareczek i tak już jest spalony... przepraszam wypalony...przepraszam upalony :)
 • Gość 2014-02-28 15:30:13
  więcej o firmie do poczytanie na www.real2b.pl

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - OUTLET CENTER

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA