PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fiasko referendum strajkowego w JYSK Polska

  • Autor: PR
  • 13 mar 2012 16:08

Fiaskiem zakończyło się referendum strajkowe w JYSK Polska. Według różnych szacunków, w elektronicznym głosowaniu wzięło udział około 100 osób na ponad 1,4 tys. zatrudnionych - poinformowała spółka JYSK.

REKLAMA

Niepowodzeniem zakończyła się pierwsza w kraju próba elektronicznego przeprowadzenia referendum strajkowego. Związkowcy sami je unieważnili. Natomiast winą za niepowodzenie związkowego głosowania, Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność JYSK Polska, obarcza zarząd firmy. Zdaniem Przemysława Kowalskiego pracodawca na różne sposoby próbował utrudniać przeprowadzenie referendum.

- W liście do pracowników podkreślaliśmy, że uszanujemy decyzje naszych kolegów niezależnie od tego czy i jak będą głosować. Zdecydowana większość pracowników nie wzięła udziału w referendum - mówi Ewa Mroczek, dyrektor HR JYSK Polska. - Trudno nam wyrokować dlaczego nasi koledzy nie przystąpili do głosowania. Na pewno jednak nieprawdą jest zarzut Komisji Zakładowej, że to pracodawca w nielegalny sposób próbował utrudniać przeprowadzenie referendum. Jest to kolejne krzywdzące pomówienie jakiego dopuszcza się wobec firmy przewodniczący KZ NSZZ „S". Wielokrotnie szukając dialogu apelowaliśmy do Pana Przewodniczącego o zaprzestanie kampanii bezpodstawnych oskarżeń - niestety i tym razem bezskutecznie. Czujemy się zmuszeni do rozważenia pozwania Komisji Zakładowej do sądu za uporczywe rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat firmy i zarządu JYSK Polska - dodaje.

Zdaniem firmy JYSK głosowanie elektroniczne, na które zdecydowała się Komisja Zakładowa NSZZ „S" od początku budziło wątpliwości. W referendum strajkowym mógł wziąć udział każdy użytkownik internetu. Wpisując dowolny pięciocyfrowy numer, w referendum mógł zagłosować każdy, w tym osoby podszywające się pod kogoś innego.

Spór zbiorowy jaki od października 2011 roku toczy z zarządem firmy JYSK Komisja Zakładowa „S" dotyczy 40 proc. podwyżki wynagrodzeń.

"Wielokrotnie informowaliśmy, że zarobki w naszej firmie odpowiadają branżowej średniej krajowej. Jesteśmy zdeterminowani, aby ten stan utrzymywać i dostosowywać zarobki w naszej firmie do aktualnych warunków rynkowych z uwzględnieniem możliwości finansowych firmy - czytamy w oświadczeniu firmy JYSK".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA