PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Firma Strus ma pozwolenie na budowę centrum handlowego Galeria S w Siedlcach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 gru 2011 13:33

Firma Strus ma pozwolenie na budowę centrum handlowego Galeria S w Siedlcach

Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus uzyskało pozwolenie na budowę centrum-handlowo-rozrywkowego w Siedlcach w rejonie ulic Piłsudskiego, Sportowej, Katedralnej i Wojskowej. Otwarcie Galerii S przewidziano na IV kwartał 2013 roku. Inwestycja jest finansowana w 70 proc. ze środków własnych Inwestora, a pozostałe 30 proc. zabezpieczono kredytem bankowym.

REKLAMA

Jak poinformowała firma Strus, dotychczas realizowane prace budowlane na podstawie odrębnej Decyzji administracyjnej obejmowały jedynie fragment garażu podziemnego od strony ulicy Katedralnej. Uprawomocniona Decyzja o pozwoleniu na budowę w dniu 5 grudnia 2011r. umożliwia rozpoczęcie prac budowlanych na całym zakresie planowanej inwestycji.

Przedsiębiorstwo Budowalne Konstanty Strus jest inwestorem i jednocześnie generalnym wykonawcą rozbudowywanego centrum-handlowo-rozrywkowego Galerii S.

- W ciągu najbliższych 2 tygodni uzyskamy pełną mobilizację na placu budowy. Harmonogram inwestycji zakłada, iż w najbliższych tygodniach będą prowadzone prace ziemne pod budowę fundamentów obiektu - mówi Konstanty Strus, właściciel przedsiębiorstwa.

Inwestor przewiduje wykop, który będzie sięgał 5 m poniżej powierzchni terenu, co oznacza wywóz 120 tys. m³ piachu oraz gliny. Budowa stanu surowego realizowana będzie przez pracowników przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus. Realizacja inwestycji podzielona będzie na pięć sekcji roboczych, każda z nich będzie obsługiwana dźwigiem wieżowym z 55 metrowym zasięgiem pracy. Łącznie na budowie podczas realizacji stanu surowego pracować będzie ok 120 pracowników przez okres 12 miesięcy.

Od grudnia 2012 roku prowadzone będą prace związane z wykończeniem wnętrz Centrum Handlowo-Rozrywkowego, które będą prowadzone przez okres 10 miesięcy.

Jak informowaliśmy nowe centrum handlowe powstanie w ramach rozbudowy istniejącej Galerii S. Obiekt będzie miał łączną powierzchnię najmu o wielkości ok. 34 000 mkw. Znajdzie się tu ponad 160 lokali z przeznaczeniem na handel, usługi i rozrywkę.

W garażu podziemnym oraz na zewnętrznych parkingach zapewnionych będzie łącznie 850 miejsc parkingowych.

Na dwóch kondygnacjach nadziemnych Galerii S przewidziane są również powierzchnie przeznaczone pod funkcje gastronomiczne i kulturalno- rozrywkowe, m.in. multipleks z 5 salami kinowymi.

Inwestycja zakłada też atrakcyjne zagospodarowanie ogólnodostępnej, lekko zadaszonej przestrzeni o powierzchni 1200 mkw. przed głównym wejściem do Galerii S. Miejsce to już dziś nosi nazwę Plac Bankowy i ma się stać najbardziej atrakcyjną przestrzenią publiczną w Siedlcach przeznaczoną na organizację koncertów, wystaw, czy pokazów mody. Warto dodać, iż integralną częścią Galerii S jest zabytkowy obiekt po byłym Banku NBP, który po odrestaurowaniu będzie ogólnodostępny dla klientów.

21 dni przed planowanym terminem otwarcia Galerii S zrealizowane zostaną również prace związane z obsługą komunikacyjną rozbudowanej Galerii S. Na mocy podpisanego porozumienia z Miastem Siedlce, Przedsiębiorstwo Budowlane Konstanty Strus wykona na własny koszt przebudowę układy drogowego przyległych ulic: Piłsudskiego, Sportowej, Katedralnej i Wojskowej.

Za PR i marketing inwestycji odpowiada Inegrated Marketing Agency z Siedlec, architektem projektu jest warszawska firma Bulak Projekt, natomiast agencją wybraną do komercjalizacji obiektu jest firma ASPENN również z siedzibą w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA