PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fiskus łaskawy dla Emperii

  • dlahandlu.pl
  • 06 wrz 2017 07:51

Fiskus łaskawy dla Emperii

Emperia Holding nie musi na razie spłacać zaległego podatku. Na wniosek spółki i po przedłożeniu przez nią gwarancji bankowych, urząd skarbowy postanowił wstrzymać wykonanie decyzji, w której określił wysokość zobowiązania podatkowego łącznie z odsetkami na około 195 mln zł. Wstrzymanie decyzji obowiązuje do 20 sierpnia 2018 roku.

REKLAMA

Emperia informuje, iż otrzymała postanowienie Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie o wstrzymaniu wykonania decyzji Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie z dnia 8 sierpnia 2017 r., utrzymującej w mocy decyzję kontroli skarbowej ze stycznia 2017 r.

Właściciel sieci Stokrotka poinformował również, iż otrzymał postanowienia Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie o przyjęciu do dnia 20 sierpnia 2018 r. zabezpieczenia należności z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 r. w postaci czterech gwarancji bankowych do łącznej wysokości 198,1 mln zł.

Przypomnijmy, w styczniu tego roku spółka otrzymała informację o doręczeniu decyzji dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie, wydanej w postępowaniu kontrolnym prowadzonym w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2011 rok.

W wydanej decyzji dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie określił zobowiązanie podatkowe spółki w podatku dochodowym od osób prawnych za rok 2011 w wysokości 142.463.805 złotych. Spółka zobowiązana jest ponadto do naliczenia i zapłaty odsetek za zwłokę od w/w zobowiązania, które na dzień doręczenia decyzji wynoszą 52.372.037 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA