PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Forum Radunia wśród najważniejszych inwestycji komercyjnych w Trójmieście

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 lut 2014 11:10

Forum Radunia wśród najważniejszych inwestycji komercyjnych w Trójmieście

Trwa realizacja Forum Radunia w Gdańsku. Otwarcie zaplanowano na 2016 rok. Projekt został nominowany do konkursu Prime Property Prize Trójmiasto 2014, w kategorii Inwestycja Komercyjna.

REKLAMA

Forum Radunia w Gdańsku to wielofunkcyjny kompleks urbanistyczny powiązany z rewitalizacją historycznego obszaru Targu Siennego i Rakowego. Projekt odtwarza linie zabudowy, integrując istniejące budynki poczty i biblioteki czy Kanału Radunia, a także kreując przestrzeń z otwartymi skwerami, placami i wewnętrznymi uliczkami.

Zamierzeniem inwestora, konsorcjum złożonego z Multi Development Poland Sp. z o.o. i Multi Corporation, jest zrealizowanie nowej przestrzeni publicznej, która będzie stanowić naturalne przedłużenie Starego Miasta. Forum Radunia wzmocni historyczne śródmieście Gdańska, dostarczając nowe miejsce, łączące kulturę, handel, rekreację, rozrywkę, usługi i powierzchnię biurową oraz ogólnodostępne parkingi (62 000 mkw. GLA, m.in. około 200 lokali, śródmiejski supermarket, food court i restauracje z ogrodami zewnętrznymi, największy multipleks kinowy w regionie, Muzeum Dziedzictwa i centrum informacji turystycznej, nowe centrum informacji turystycznej, 1100 miejsc parkingowych oraz 20 000 mkw. powierzchni biurowej).

Jak podaje inwestor, niewątpliwym atutem projektu jest doskonałe skomunikowanie kompleksu, dzięki bezpośredniej dostępności komunikacyjnego Węzła Integracyjnego skupiającego przystanki tramwajowe, autobusowe oraz nową stację kolejową Gdańsk Śródmieście.

Istotną częścią inwestycji jest realizacja obiektów użyteczności publicznej. W ramach Forum Radunia powstanie Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, które stanowić będzie m.in. główny punkt informacji turystycznej, a także zostaną zrealizowane prace związane z przebudową istniejącej infrastruktury technicznej i drogowej czy budową ulicy Nowe Podwale Grodzkie.

Konkurs na zagospodarowanie Targu Siennego i Targu Rakowego został ogłoszony przez Prezydenta Miasta Gdańska we wrześniu 2009 roku. W toku postępowania konkursowego, do dalszego etapu, Miasto wyselekcjonowało Multi spośród 12 deweloperów.

W kolejnych etapach uzyskano m.in. pozytywną opinię Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (grudzień 2011 roku). 27 kwietnia 2012 roku konsorcjum złożone z Multi Development Poland Sp. z o.o. i Multi Corporation podpisało z Miastem Gdańsk Umowę Wspólników dotyczącą zagospodarowania rejonu Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Lolek 2014-09-20 20:24:52
    Kolejne zafajdane centrum handlowe. Takie szajsy to powinny powstawać na przedmieściach, a nie w centrum miasta. To jest antymiejskie, zmarnowana szansa i tyle :(
  • Tomasz 2014-02-14 11:49:04
    Przecież ten projekt nie ma sensu. Zero miastotwórczości. W dodatku gadaja o nim od 10 lat. Pewnie za drugie tyle rusza z budowa. Riviera w Gdyni stery lub niestety deklaruje wszystkich, a ma jeszcze możliwość rozbudowy na boki.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA