PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Forum Radunia zmienia nazwę

 • Autor: Propertynews.pl
 • 20 kwi 2015 12:52

Forum Radunia zmienia nazwę Forum Gdańsk

Nowy projekt handlowy w Gdańsku zmienia nazwę. Inwestycja znana do tej pory jako Forum Radunia oficjalnie otworzy się jako Forum Gdańsk. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2 czerwca.

REKLAMA

Forum Gdańsk to wielofunkcyjny kompleks z nowoczesną przestrzenią publiczną, który powstanie w samym centrum Gdańska w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego.

Uroczystość, która oficjalnie zapoczątkuje fazę inwestycyjną przedsięwzięcia, odbędzie się 2 czerwca tego roku. Projekt, znany dotychczas pod nazwą Forum Radunia, będzie jedną z największych inwestycji na terenie Trójmiasta, obejmującą budowę powierzchni komercyjnych, stworzenie nowych przestrzeni publicznych, a także przebudowę infrastruktury drogowej wokół kompleksu.

- Zainteresowanie najemców lokalami w Forum Gdańsk jest bardzo duże. Wynajęliśmy już ponad 50 proc. całej dostępnej powierzchni i rozmawiamy z kolejnymi najemcami – powiedziała Małgorzata Słowik, dyrektor działu leasingu Multi Poland.

Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Corporation i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 mkw. powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 200 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni, jak również nowoczesne powierzchnie biurowe. 

Multi Corporation to jeden z największych właścicieli, zarządców oraz deweloperów centrów handlowych w Europie oraz Turcji. Obecnie Multi jest właścicielem lub zarządcą ponad 60 centrów handlowych, które rocznie odwiedza ponad 330 milionów klientów. Wydają oni 3,2 miliarda euro w skali roku na zakupy w ponad 5 200 sklepach i restauracjach oraz na rozrywkę. Multi zatrudnia ponad 500 pracowników w swoich spółkach zajmujących się zarządzaniem centrami handlowymi i ich obsługą oraz zarządzaniem aktywami i realizacją projektów. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kosztorysy TECHBUD 2015-04-28 08:18:28
  Dzięki audytowi możliwości zastosowania materiałów zastępczych można oszczędzić i przewidzieć realne koszty inwestycji.

  Dodatkowo dobre kosztorysy uwzględniające rynkowe ceny to możliwość poznania realny kosztów inwestycji.

  Więcej informacji: tjurkowski@techbud.waw.pl

  Zapraszam do kontaktu osoby zainteresowane w/w rozwiązaniem.

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA