PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundusz Blackstone kupił Galerię Pestka

  • Autor: Propertynews.pl
  • 01 gru 2011 15:57

Fundusz Blackstone kupił Galerię Pestka

Fundusz nieruchomościowy Blackstone zakupił od prywatnego inwestora niemieckiego poznańską Galerię Pestka. Dołączyła ona do King's Street Retail, platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe. Wartość transakcji nie została ujawniona. Do portfela King's Street Retail należy już Magnolia Park we Wrocławiu, Galeria Twierdza Kłodzko i Galeria Twierdza w Zamościu - wszystkie zakupione w 2011 roku. Zgodnie z ogłoszonymi planami, do końca 2011 roku zostanie także sfinalizowany zakup Galerii Tęcza w Kaliszu.

REKLAMA

Galeria Pestka w Poznaniu o łącznej powierzchni handlowej 42 tys. mkw. z parkingiem na 1000 miejsc jest popularnym rodzinnym centrum handlowym. Największe sklepy w centrum to hipermarket Carrefour, market budowlany Praktiker i sklep Saturn. Wśród marek dostępnych w Galerii Pestka znajdują się m.in. C&A, KappAhl, Bata, Deichmann, Douglas, Rossmann.

Od 1 grudnia 2011 roku zarządzanie Galerią Pestka przejmuje Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe, która jest także odpowiedzialna za zarządzanie pozostałymi centrami z portfela King's Street Retail.

- Cieszymy się bardzo, że Galeria Pestka dołącza do platformy King's Street Retail, bo centrum to zyskało już w Poznaniu popularność, a jednocześnie ma doskonałe perspektywy dalszego rozwoju. Jestem przekonany, że dzięki naszemu doświadczeniu w zapewnianiu klientom jak najlepszych doświadczeń podczas zakupów, grono najemców Galerii Pestka powiększy się o nowe, pożądane marki, co w efekcie podwyższy frekwencję w centrum i zwiększy obroty najemców - powiedział Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

King's Street Retail to platforma grupująca wysokiej jakości polskie centra handlowe charakteryzujące się dobrą lokalizacją, zdywersyfikowanym portfelem renomowanych marek, wysoką frekwencją odwiedzających oraz perspektywami dalszego rozwoju. King's Street Retail jest finansowane przez Blackstone, który także zarządza jego aktywami.

Blackstone jest światowym liderem w inwestycjach private equity na rynku nieruchomości. W ciągu ostatnich 20 lat podmioty Blackstone działające w obszarze nieruchomości dokonały ponad 300 odrębnych inwestycji na łączną kwotę 28 mld dolarów. Dzięki niedawnej akwizycji portfela Centro's US, nabyciu udziałów w General Group Properties, a także inwestycjom w centra handlowe w Polsce i Wielkiej Brytanii, grupa stała się jednym z największych właścicieli oraz zarządzających nieruchomościami handlowymi na świecie, z portfelem wartym ponad 11,8 mld dolarów.

Master Management Group obecnie zarządza łącznie ponad 260 tys. mkw. powierzchni handlowej. Firma posiada ugruntowane relacje z wiodącymi międzynarodowymi najemcami, a jej działania koncentrują się na zapewnianiu klientom jak najlepszych doświadczeń podczas zakupów. Współpracując z Blackstone, Master Management Group odpowiada również za doradztwo podczas transakcji, zarządzanie centrami handlowymi, a także wynajem powierzchni dla King's Street Retail.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA