PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fundusz lekiem na całe zło

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 11 kwi 2018 10:25

Fundusz lekiem na całe zło Paulina Horabik,członek zarządu, dyrektor zarządzający z Monument Fund

Utrzymanie płynności finansowej przy realizacji dużych inwestycji może stanowić jedno z największych wyzwań przy budowie dużych obiektów handlowych. Przed takim problemem stanął m.in. właściciel Parku Handlowego Włodawa - nowej galerii handlowej połączonej z dworcem PKS. Rozwiązaniem okazał się fundusz hipoteczny Monument Fund, umożliwiający  regulację zobowiązań inwestycyjnych.

REKLAMA

25 kwietnia we Włodawie odbędzie się otwarcie Parku Handlowego Włodawa - galerii handlowej połączonej z dworcem PKS. Choć projekt ukończono w terminie, podczas realizacji inwestor musiał zmierzyć się z szeregiem problemów inwestycyjnych i finansowych, które rzucały cień na terminowe sfinalizowanie przedsięwzięcia. 

Podczas realizacji przedsięwzięcia pojawiło się wiele komplikacji finansowych, które zaczęły spowalniać rozwój inwestycji. Aby zapobiec dalszym, negatywnym konsekwencjom, inwestor początkowo zwrócił się po pomoc do instytucji bankowych. Udzielenie dofinansowania okazało się nie być takie proste, jak się wydawało na początku.  Rozwiązaniem okazał się fundusz hipoteczny Monument Fund, umożliwiający bezproblemową regulację wszelkich zobowiązań inwestycyjnych. 

- Wydawało mi się, że skoro obiekt został wyceniony na wiele milionów, to uzyskanie finansowania rzędu 1/5 czy 1/4 wartości nieruchomości będzie proste. Niestety, jeżeli chodzi o kwestię finansowania z banku, w trakcie pojawiło się wiele problemów. Procedury okazały się być wyjątkowo czasochłonne, skomplikowane i trudne do realizacji – mówi Krzysztof Mucha, właściciel Parku Handlowego Włodawa.

W pierwszej kolejności ogromną wadą pozyskania funduszy z banku okazał się czas podejmowania decyzji. Weryfikacja wniosku postępowała równocześnie z przebiegiem budowy. Stanowiło to duży problem, ponieważ do zakończenia prac zostało niewiele czasu, a przedłużające się decyzje wiązały się ze znacznymi stratami, takimi jak umowne kary za opóźnione otwarcie obiektu lub rezygnacje najemców z podpisanych umów. W tym czasie bank stawiał coraz to nowsze żądania, skutkujące ciągłym brakiem przyznania dofinansowania. Przedsiębiorca nie mógł również liczyć na zwrot kosztów za ukończone etapy budowy. Podejrzewając, że za tak długim czasem decyzyjnym mogą stać obawy odnoszące się do rodzaju opodatkowania działalności oraz nie mając już więcej czasu i środków finansowych, inwestor postanowił poszukać alternatywnego źródła dofinansowania inwestycji. Ratunkiem stała się oferta Monument Fund, która okazała się bardziej atrakcyjna, niż rozwiązania proponowane przez sektor bankowy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES Partner serwisu - Arrowhead

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA