PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Futura Park we Wrocławiu sprzedany za 27 mln euro

  • Autor: propertynews.pl
  • 24 lis 2015 15:48

Futura Park we Wrocławiu sprzedany za 27 mln euro

LaSalle Investment Management kupił park handlowy Futura Park we Wrocławiu od funduszu IRUS za ponad 27 mln euro. Jest to pierwsza transakcja kupna w Europie Środkowej przeprowadzona przez La Salle w imieniu funduszu Encore+.

REKLAMA

Park handlowy Futura Park zlokalizowany jest na obrzeżach Wrocławia, w pobliżu lotniska oraz obwodnicy miasta. Powierzchnia obiektu to 20 208 mkw. Głównym najemcą Futura Park jest Carrefour.

- W obecnej sytuacji ekonomicznej, inwestorzy szukają rynków oferujących dobrze zbilansowaną kombinację ryzyka i zwrotu. Oznacza to,  że Polska jest kierunkiem, który należy rozważyć w swojej strategii. Futura Park zlokalizowana jest w jednym z najbogatszych regionów kraju, co daje dobre perspektywy zwrotu z inwestycji - komentuje Chris Zeuner, dyrektor LaSalle Investment Management w Europie Środkowej.

- Transakcja kupna Futura Park odzwierciedla nasz plan inwestowania w stabilne obiekty handlowe. Europa Środkowa to relatywnie nowy rynek dla LaSalle, ale wierzymy w jego potencjał i jesteśmy przekonani, że możliwości segmentu handlowego w Polsce i poza nią wpisują się w cele i strategie naszych klientów - wyjaśnił Andy Watson, dyrektor Inwestycyjny na Europę Kontynentalną, LaSalle Investment Management.

Skoncentrowany na Europie Kontynentalnej Encore+ jest zdywersyfikowanym funduszem nieruchomości. Od prawie 10 lat Encore + jest zarządzany przez LaSalle Investment Management i Aviva Investors.

Encore+ jest klasyfikowany jako jeden z trzech funduszy o najlepszych wynikach (całkowity dochód w trzyletniej perspektywie) przez Pan European Property Funds Balanced Funds Index (PEPFI). Encore+ utrzymuje stopę zwrotu dla inwestorów na poziomie ponad 5 proc.[1].

W transakcji kupna LaSalle doradzały takie firmy jak Dentons, KPMG, Savills i JLL.

[1] Dotychczasowe wyniki nie stanowią wyznacznika dla przyszłych rezultatów i są podawane po uwzględnieniu opłat. Źródło: Aviva Investors, 31 maja 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIES

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA