PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fuzja i miliardowe transakcje. To był dobry rok dla AEW

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 sty 2017 11:00

Fuzja i miliardowe transakcje. To był dobry rok dla AEW fot. Pixabay

AEW dokonało w ubiegłym roku w całej Europie transakcji o łącznej wartości 3,8 mld euro, z czego 3,2 mld euro to zakupy. Dzięki ubiegłorocznej fuzji z Ciloger, AEW zarządza aktywami nieruchomościowymi o wartości ponad 26 mld euro.

REKLAMA

AEW pozyskało w 2016 roku 3,3 miliarda euro dodatkowego kapitału na inwestycje europejskie, co stanowi znaczący wzrost w stosunku do poziomu z 2015 roku. Zasadniczo dwie trzecie tego kapitału przypada na fundusze instytucjonalne, oddzielne rachunki i kredyty konsorcjalne, a jedna trzecia na fundusze należące do inwestorów indywidualnych. W skład kapitału zebranego w ramach funduszy instytucjonalnych weszło: 400 milionów euro dla paneuropejskiego funduszu logistycznego firmy, Logistis, co podniosło jego całkowitą wartość do 1,7 miliarda euro i docelową wartość funduszu do 3 miliardów euro; 400 milionów euro dla SELF II, drugiego europejskiego funduszu dłużnego AEW w partnerstwie z Natixis Asset Management; 120 milionów euro dla City Retail, funduszu skupiającego się na najwyższej jakości aktywach typu high street w Europie oraz 100 milionów euro w pierwszym zamknięciu dla Residys, nowo powstałego niedawno funduszu inwestującego w aktywa mieszkaniowe we Francji.

W 2016 roku zamknięto 168 transakcji, w tym 93 akwizycje i 75 transakcji sprzedaży. Dwoma największymi rynkami inwestycyjnymi dla firmy były Francja i Wielka Brytania, na których zainwestowano 3,2 miliarda euro. Na dalszych pozycjach znajdują się Niemcy, Włochy i Holandia, gdzie również zainwestowane zostały znaczące środki.

Pięć największych pod względem wartości inwestycji podjętych przez AEW w Europie w 2016 roku to: portfolio biur Bath Road w Slough i najwyższej jakości aktywów typu high street w Paryżu, portfel Primavera składające się z dwóch centrów handlowych we Francji, 17 Avenue Matignon, nieruchomość biurowo-handlowa o powierzchni 7,2 tys. mkw. położona w Paryżu oraz Pantin, nieruchomość logistyczna o powierzchni 150 tys. mkw. położona w okolicach Paryża.

AEW ma za sobą kolejny aktywny rok, w którym pozyskano kluczowych managerów, w tym Hansa Vrensena na stanowisko European Head of Research and Strategy, Sébastiena Znaty’ego na stanowisko Head of Residential Asset Management i Christiny Ofschonka na stanowisko Fund Manager for City Retail.

- Po rekordowym dla nas 2015 roku dalej nabieraliśmy rozpędu w roku 2016, który był kolejnym kamieniem milowym dla AEW, szczególnie ze względu na naszą fuzję z Ciloger. Jeszcze bardziej wzmocniliśmy biznes i, wkraczając w rok 2017, będziemy dalej skupiać się na naszym celu, jakim jest znalezienie się wśród pięciu największych inwestorów w branży nieruchomości i zarządców aktywów w Europie, jednocześnie poszerzając i dywersyfikując nasze portfolio inwestycyjne, aby zapewnić stałe i zrównoważone zwroty dla naszych inwestorów w całym cyklu - podsumowuje Rob Wilkinson, CEO AEW Europe.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Galeria WISŁA

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA