PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Fuzja i miliardowe transakcje. To był dobry rok dla AEW

  • Autor: propertynews.pl
  • 20 sty 2017 11:00

Fuzja i miliardowe transakcje. To był dobry rok dla AEW fot. Pixabay

AEW dokonało w ubiegłym roku w całej Europie transakcji o łącznej wartości 3,8 mld euro, z czego 3,2 mld euro to zakupy. Dzięki ubiegłorocznej fuzji z Ciloger, AEW zarządza aktywami nieruchomościowymi o wartości ponad 26 mld euro.

REKLAMA

AEW pozyskało w 2016 roku 3,3 miliarda euro dodatkowego kapitału na inwestycje europejskie, co stanowi znaczący wzrost w stosunku do poziomu z 2015 roku. Zasadniczo dwie trzecie tego kapitału przypada na fundusze instytucjonalne, oddzielne rachunki i kredyty konsorcjalne, a jedna trzecia na fundusze należące do inwestorów indywidualnych. W skład kapitału zebranego w ramach funduszy instytucjonalnych weszło: 400 milionów euro dla paneuropejskiego funduszu logistycznego firmy, Logistis, co podniosło jego całkowitą wartość do 1,7 miliarda euro i docelową wartość funduszu do 3 miliardów euro; 400 milionów euro dla SELF II, drugiego europejskiego funduszu dłużnego AEW w partnerstwie z Natixis Asset Management; 120 milionów euro dla City Retail, funduszu skupiającego się na najwyższej jakości aktywach typu high street w Europie oraz 100 milionów euro w pierwszym zamknięciu dla Residys, nowo powstałego niedawno funduszu inwestującego w aktywa mieszkaniowe we Francji.

W 2016 roku zamknięto 168 transakcji, w tym 93 akwizycje i 75 transakcji sprzedaży. Dwoma największymi rynkami inwestycyjnymi dla firmy były Francja i Wielka Brytania, na których zainwestowano 3,2 miliarda euro. Na dalszych pozycjach znajdują się Niemcy, Włochy i Holandia, gdzie również zainwestowane zostały znaczące środki.

Pięć największych pod względem wartości inwestycji podjętych przez AEW w Europie w 2016 roku to: portfolio biur Bath Road w Slough i najwyższej jakości aktywów typu high street w Paryżu, portfel Primavera składające się z dwóch centrów handlowych we Francji, 17 Avenue Matignon, nieruchomość biurowo-handlowa o powierzchni 7,2 tys. mkw. położona w Paryżu oraz Pantin, nieruchomość logistyczna o powierzchni 150 tys. mkw. położona w okolicach Paryża.

AEW ma za sobą kolejny aktywny rok, w którym pozyskano kluczowych managerów, w tym Hansa Vrensena na stanowisko European Head of Research and Strategy, Sébastiena Znaty’ego na stanowisko Head of Residential Asset Management i Christiny Ofschonka na stanowisko Fund Manager for City Retail.

- Po rekordowym dla nas 2015 roku dalej nabieraliśmy rozpędu w roku 2016, który był kolejnym kamieniem milowym dla AEW, szczególnie ze względu na naszą fuzję z Ciloger. Jeszcze bardziej wzmocniliśmy biznes i, wkraczając w rok 2017, będziemy dalej skupiać się na naszym celu, jakim jest znalezienie się wśród pięciu największych inwestorów w branży nieruchomości i zarządców aktywów w Europie, jednocześnie poszerzając i dywersyfikując nasze portfolio inwestycyjne, aby zapewnić stałe i zrównoważone zwroty dla naszych inwestorów w całym cyklu - podsumowuje Rob Wilkinson, CEO AEW Europe.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Arrowhead Partner serwisu - EPP Partner serwisu - Galeria WISŁA Partner serwisu - IMMOCHAN Partner serwisu - METROPROPERTIESPRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA